FALUBAZOWA PIGUŁKA - Cześć Miedziowi! 28 kwi

FALUBAZOWA PIGUŁKA - Cześć Miedziowi!

Żużlowcy Falubazu mają za sobą udaną inaugurację sezonu ligowego i aktualnie przodują w tabeli. Przed nimi jednak kolejne ciężkie spotkania, w których potrzebować będą również Waszego wsparcia.

28 kwi 2017 16:32

Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Inne


22 kwietnia, w mroźny kwietniowy wieczór, Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra odjechał pierwszy ligowy mecz w sezonie 2017. Na własnym torze zmierzył się z aktualnym wicemistrzem Polski - Get Well Toruń. Drużyna z Gregiem Hancockiem, Chrisem Holderem czy zielonogórskim wychowankiem Grzegorzem Walaskiem nie postawiła jednak wysokiej poprzeczki. Zielonogórzanie pewnie wygrali 56:34, a świetne zawody odjechali niepokonani tego dnia Patryk Dudek i Jason Doyle.


To właśnie Patryk i Jason są naszymi tegorocznymi przedstawicielami w cyklu Grand Prix. Australijczyk rok temu w pechowo stracił praktycznie pewny złoty medal. Kontuzja odniesiona w przedostatniej rundzie sprawiła, że nie tylko spadł on z pierwszego miejsca w klasyfikacji, ale cały cykl zakończył na czwartym miejscu. W tym roku Jason chce zrehabilitować się za te niepowodzenie i udowodnić, że świetny sezon 2016 nie był przypadkiem.Patryk to natomiast jedna z największych nadziei polskiego żużla. Ubiegłoroczny Indywidualny Mistrz Polski w sezonie 2017 po raz pierwszy pojedzie jako pełnoprawny uczestnik cyklu. Sam zawodnik nie stawia sobie konkretnych celów przed pierwszym rokiem startów w Grand Prix. Kibice liczą jednak na to, że świetną jazdę z ligowych torów, przełoży na zmagania na światowym poziomie.

Pierwsze zmagania cyklu Grand Prix już w sobotę 29 kwietnia, o godzinie 19:00. Żużlowcy powalczą w słoweńskim Krsko.


30 kwietnia, w niedzielę, Ekantor.pl Falubaz wybierze się natomiast na mecz ligowy do Leszna. Zielonogórzanie są zbudowani pierwszym zwycięstwem w meczu z Get Well Toruń i do meczu z Unią przystąpią na dużym spokoju. Dla Byków będzie to natomiast tegoroczna inauguracja ligi. Czy typowany jako murowany faworyt ligi zespół z Leszna potwierdzi swoją siłę? A może to zielonogórzanie okażą się lepsi? Początek niedzielnego spotkania o godzinie 16:30.


2 maja drugie ligowe starcie w Zielonej Górze. Na mecz z GKM Grudziądz zapraszamy także kibiców z Lubina. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:30, ale już od 17:00 startujemy ze Strefą Falubaziaka i dodatkowymi atrakcjami. Mecz z GKM Grudziądz zapowiada się na ciekawe widowisko. Zespół gości do Zielonej Góry przyjedzie ze swoimi zagranicznymi liderami Antonio Lindbackiem oraz Artiomem Lagutą. W składzie GKM-u jest także Krystian Pieszczek, który jeszcze rok temu zdobywał punkty dla Falubazu. Grudziądzanie w obliczu tragedii swojego lidera - Tomasza Golloba, będa z pewnością dodatkowo zmotywowani i dla niego będą chcieli pojechać na jak najlepszym poziomie.

Bilety wstęp na mecz z GKM Grudziądz dostępne są w serwisie biletynafalubaz.pl. Kupić będzie je można także w dniu zawodów w kasach przy stadionie, które czynne będą od godziny 15:00.