Falubazowa Pigułka, czyli co słychać u naszych przyjaciół z Zielonej Góry 8 sty

Falubazowa Pigułka, czyli co słychać u naszych przyjaciół z Zielonej Góry

Czołem Miedziowi. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! W pierwszej, po świątecznej przerwie, falubazowej pigułce sprawdzimy jak do sezonu 2019 przygotowują się zielonogórscy zawodnicy.

8 sty 2019 13:18

Fot. Falubaz ZG
Autor Falubaz ZG

Udostępnij

Inne

Zaśnieżone stoki w Białce Tatrzańskiej, słoneczne plaże na Fuerteventurze, sale gimnastyczne i siłownia - w takich miejscach żużlowcy Falubazu Zielona Góra przygotowują się do zbliżającego się dużymi krokami sezonu żużlowego 2019. 

Największa grupa naszych zawodników przebywa aktualnie w Białce Tatrzańskiej, gdzie odbywa się ich obóz z akrobatami UKS As Zielona Góra. Trzy razy dziennie trenują tam m.in. Patryk Dudek, Mateusz Tonder czy Damian Pawliczak. Towarzyszą im pozostali nasi juniorzy oraz trener Adam Skórnicki. Zielonogórscy żużlowcy i akrobaci trafili na idealne warunki atmosferyczne i nie mogą narzekać na brak śniegu.

ZOBACZ WIDEO

Na obóz z reprezentacją Danii wyjechał w niedzielę Michael Jepsen Jensen, a niebawem dołączyć do niego ma Nicki Pedersen. Podobnie jak w zeszłym roku zgrupowanie to odbywa się na Fuerteventurze. Podopieczni Hansa Nielsena mają w planie codziennie zajęcia w terenie oraz salach gimnastycznych. Duńczycy mają już także zaplanowane zgrupowanie żużlowe. Odbędzie się ono na początku marca w Gorican.

Piotr Protasiewicz kontynuuje przygotowania pod okiem Andrzeja Bartocha. Jest to już czwarty rok współpracy PePe z zielonogórską szkołą Jedi Boxing. Aktywnie czas spędza także Martin Vaculik, który trenuje w Bratysławie pod okiem Marosa Molnara, słowackiego trenera personalnego. Mocno do sezonu szykuje się Martin Smolinski, który w miniony weekend wziął udział w turnieju w żużlu na lodzie. Martin na co dzień trenuje indywidualnie, a kilka dni temu wziął udział w Fitnesscampie w niemieckim Abensbergu. Indywidualnie do sezonu przygotowuje się także Norbert Krakowiak, który systematycznie uczęszcza na treningi odbywające się w Gnieźnie.

Cała drużyna Falubazu spotka się razem 10 lutego na zimowym grupowaniu w Szklarskiej Porębie. Nasi zawodnicy przez tydzień będą biegać i zjeżdżać na nartach, a także ćwiczyć w terenie oraz w sali gimnastycznej. Podobnie jak w dwóch poprzednich sezonach, Falubaz podczas obozu zakwaterowany będzie w resorcie Norweska Dolina.


Pod koniec roku 2018 przeprowadziliśmy wśród kibiców trzy głosowania #naj2018. W ten sposób wybraliście zawodnika, juniora oraz mecz minionego sezonu. Kto zyskał Wasze największe uznanie? Sprawdźmy

Tytuł zawodnika roku 2018 przypadł Patrykowi Dudkowi, który dostał aż 313 głosów. Na drugim miejscu uplasował się Duńczyk Michael Jepsen Jensen, a trzeci był Piotr Protasiewicz. Wśród juniorów najlepszy okazał się Sebastian Niedźwiedź, który wyprzedził Mateusza Tondera oraz Alexa Zgardzińskiego. Jako najciekawszy pojedynek minionego roku, kibice wybrali mecz z Betardem Spartą Wrocław. Zielonogórzanie nie tylko wygrali to spotkanie, ale dodatkowo odrobili straty z Wrocławia i zdobyli bonus. Jak się później okazało, był on kluczowy w walce o utrzymanie PGE Ekstraligi.

Żużlowiec roku 2018
Patryk Dudek - 313 głosów
Michael Jepsen Jensen - 194 głosy
Piotr Protasiewicz - 40 głosów

Junior roku 2018
Sebastian Niedźwiedź - 358 głosów
Mateusz Tonder - 125 głosów
Alex Zgardziński - 19 głosów

Mecz roku 2018
Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław 170 głosów
Falubaz Zielona Góra - Grupa Azoty Unia Tarnów 87 głosów
Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik 49 głosów