Gramy z DKMS! #3 1 maj

Gramy z DKMS! #3

Podczas meczu z Cracovią, wspólnie z Fundacją DKMS będziemy walczyć z nowotworami krwi. Każdy kibic Zagłębia Lubin będzie mógł zarejestrować się jako potencjalny Dawca szpiku!

1 maj 2017 09:05

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Inne

Grajmy Razem o Życie dla Innych! Kibice Zagłębia Lubin zmieniają świat na lepszy

?Na godzinę przed rozpoczęciem meczu wolontariusze DKMS będą na Was czekać przy czerwonych stanowiskach rejestracyjnych. Rejestracji będzie można dokonać przed pierwszym gwizdkiem, podczas przerwy oraz po zakończeniu spotkania. Nie zostawiajcie tej decyzji na ostatnią chwilę i przyjdźcie wcześniej na mecz. Jesteś już zarejestrowany? Zachęć do tego innych!

Kto może zostać dawcą?

Potencjalnym Dawcą szpiku może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg, który nie ma dużej nadwagi. Ważne, aby osoba była w dobrej kondycji fizycznej oraz nie cierpiała na choroby przewlekłe. Wystarczy poświęcić kilka minut

i mieć ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości z numerem PESEL. Podczas rejestracji należy wypełnić odpowiedni formularz oraz pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka za pomocą specjalnych pałeczek. Na podstawie tej próbki zostaną określone cechy zgodności tkankowej (antygeny HLA). Przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych możliwie jest w sytuacji, gdy istnieje zgodność tkankowa pomiędzy potencjalnym Dawcą a Pacjentem zakwalifikowanym do przeszczepienia.

O Fundacji

Fundacja DKMS to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i ponad 1 070 000 (luty 2017) potencjalnych dawców szpiku, a już 3 888 (luty 2017) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie.