Kick to Africa | Lech Poznań i Miedź Legnica dołączyły do akcji 2 mar

Kick to Africa | Lech Poznań i Miedź Legnica dołączyły do akcji

Inicjatywa zapoczątkowana przez nasz Klub dotycząca wsparcia młodzieży w Afryce nabiera rozpędu. Do akcji oprócz Ekstraklasy S.A. dołączyły wszystkie kluby, z którymi dotychczas Miedziowi mierzyli się w rundzie wiosennej. W ostatnim czasie swoje piłki przekazał nam Lech Poznań oraz Miedź Legnica, za co raz jeszcze dziękujemy.

2 mar 2023 08:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

CEL AKCJI

„Kick to Africa” to akcja charytatywna, której głównym założeniem jest przesłanie piłek dla najbiedniejszych obywateli Kamerunu. Od kilku lat w pomoc afrykańskim dzieciom angażują się ludzie związani z naszym miastem m.in. ks. Artur Bartol, ks. Henryk Juszczyk czy Ryszard Roszak.

W Afryce piłki są bardzo potrzebne. Często młodzież gra tam zwiniętymi szmatami czy też czymkolwiek co może imitować kształt piłki byle tylko pokopać. Wiem o tym, że często grają też na boso, przez co mają zranione stopy, więc tego sprzętu w Afryce potrzeba naprawdę sporo -  mówi Ryszard Roszak pomysłodawca akcji.

JAK MOŻNA POMÓC?

Kibice, którzy chcą wesprzeć akcję „Kick to Africa” powinni udać się do Fanshopu Zagłębia w galerii Cuprum Arena w Lubinie, kupić piłkę, następnie złożyć na niej autograf, a potem wrzucić ją do specjalnego kosza. Akcję można wspomóc przynosząc również własną piłkę. Piłka musi być jednak nowa i wcześniej podpisana.

Jak już wspomnieliśmny naszą akcję wsparł Śląsk Wrocław, Legia Warszawa, Piast Gliwcie, Lech Poznań i Miedź Legnica. Z okazji najbliższego meczu liczymy na wsparcie inicjatywy ze strony Radomiaka Radom. Zapraszamy również wszystkich kibiców Miedziowych do wsparcia "Kick to Africa"!