Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez już w najbliższy piątek! / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez już w najbliższy piątek! 17 lis

Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez już w najbliższy piątek!

Już 23 listopada 2018 roku na Stadionie Zagłębia odbędzie się Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Sportowych. Miło nam poinformować, że na kongresie będzie komplet uczestników oraz wielu znakomitych gości ze środowiska piłkarskiego, akademickiego i administracyjnego!

17 lis 2018 14:45

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Inne

Zagłębie Lubin S.A. wraz z  Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II oraz Uniwersytetem Gdańskim – uczelniami tworzącymi sieć naukową pod nazwą Polska sieć naukowa - Badania naukowe i prace rozwojowe na rzecz upowszechniania prawa sportowego oraz  Towarzystwem Sieci Naukowej Prawa Sportowego a także  Uczelnią Łazarskiego w Warszawie jest współorganizatorem tego wydarzenia.

Głównym celem Kongresu Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Sportowych jest integracja środowiska akademickiego ze sportowym poprzez przedstawienie, omówienie uwarunkowań prawnych w jakich znajduje się polski sport, problemów które są związane z organizacją imprezy sportowej w naszym kraju nie tylko w aspektach prawnych lecz również ekonomicznych, czy też organizacyjnych. Wśród zaproszonych gości są m. in. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, medalista Igrzysk Olimpijskich w kolarstwie Czesław Lang oraz Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. dr Mateusz Dróżdż.

To pierwsze wydarzenie w Polsce gdzie, oprócz wiedzy teoretycznej zdobytej na wykładach, uczestnicy Kongresu będą mieli okazję zobaczyć jak tematy poruszone podczas wystąpień wyglądają w praktyce. Wszyscy Ci, którzy pojawią się 23 listopada na stadionie Zagłębia będą mieli okazję wysłuchać kierownika do spraw bezpieczeństwa Zagłębia Lubin S.A. – pana Mirosława Lisowskiego, a dosłownie chwilę później, przekonać się jak wyglądają przygotowania do meczu na najwyższym poziomie w Polsce, oraz jakie warunki muszą zostać spełnione, by mecz odbył się w bezpiecznej i sportowej atmosferze. Atrakcją będzie również zapoznanie się z metodyką pracy Prezesa Zarządu Zagłębia Lubin S.A. dr Mateusza Dróżdża, w zakresie bezpieczeństwa i organizacji imprezy masowej przed meczem z Legią Warszawa . Wszystkich uczestników zaprosimy także Kongresu na wycieczkę po budynkach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia jak i pierwszej drużyny KGHM Zagłębia Lubin. Ponadto, każdy uczestnik Kongresu otrzyma wejściówkę VIP na mecz KGHM Zagłębia Lubin z Legią Warszawa.

Do udziału w Kongresie Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Sportowych zapraszamy przedstawicieli uczelni wyższych, osoby które zawodowo są związane z prawem sportowych poprzez zasiadanie w organach jurysdykcyjnych związków sportowych, przedstawicieli klubów a także osoby zajmujące się sportem w jednostkach samorządu terytorialnego oraz administracji rządowej, jak również osoby które poprzez swoje działania z zakresu ekonomii, zarządzania medycyny w sporcie przyczyniają się do jego rozwoju. Wystąpią autorytety w dziedzinie prawa sportowego w Polsce min. ks dr hab. Sławomir Fundowicz, prof. KUL, dr hab. Zbigniew Bukowski prof. UKW, dr Mateusz Dróżdż, dr Michał Leciak oraz inne osoby które zajmują się prawem jak również organizacją czy też zarządzaniem w sporcie.

Ramowy plan Kongresu

08:00 – 09:30 – rejestracja przybyłych gości/powitalna kawa
09:30 – 10:00 – wystąpienia zaproszonych gości
10:00 – 11:30 – I panel: Organizacja imprezy sportowej w Polsce
11:30 – 11:45 – dyskusja 
11:45 – 12:00 – przerwa kawowa 
12:00 – 13:30 – II panel: Sport a Samorząd Terytorialny
13:30 – 13:45 – dyskusja
13:45 – 14:30 – obiad
14:30 – 15:30 – spotkanie z kierownikiem do spraw bezpieczeństwa Zagłębia Lubin S.A, Mirosławem Lisowskim oraz z Prezesem Zarządu Zagłębia Lubin S.A. dr Mateuszem Dróżdżem
15:30 – 17:00 – III panel: Zarządzanie i finanse w sporcie
17:00 – 17:15 – dyskusja
17:15 – 18:45 IV panel: Odpowiedzialność dyscyplinarna w sporcie
18:45 – 19:00 – dyskusja/zakończenie kongresu
19:00 – zwiedzanie akademii i stadionu Zagłębia Lubin.

Koszty uczestnictwa

Osoby posiadające stopień naukowy min doktora

  • 500 zł – udział w kongresie, publikacja, 
  • 300 zł - publikacja w monografii pokonferencyjnej, brak uczestnictwa w kongresie.
  • 200 zł – uczestnictwo w kongresie bez publikacji w monografii pokonferencyjnej

Doktoranci i studenci

  • 200 zł – udział w kongresie, publikacja,
  • 150 zł – publikacja w monografii pokonferencyjnej, brak uczestnictwa w kongresie.
  • 100 zł – uczestnictwo w kongresie bez publikacji w monografii pokonferencyjnej

Zgłoszeń należy dokonywać TUTAJ. Termin zgłoszeń upływa 16 listopada.

Oficjalnymi patronami Kongresu są: Polski Komitet Olimpijski, Polski Komitet Paraolimpijski, Polski Związek Piłki Nożnej, Zagłębie Lubin S.A., Ekstraklasa S.A., Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Prezydent Miasta Bydgoszczy Naczelna Rada Adwokacka, Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy, Okręgowa Izba Radców Prawnych Bydgoszczy, Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy, Lang Team, Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego, Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej, Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy Zawisza,

Informacje dostępne pod adresem

ZGŁOSZENIA

Strona wydarzenia TUTAJ oraz TUTAJ, a także TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy!