Luis Carlos zawodnikiem Zagłębia 26 sty

Luis Carlos zawodnikiem Zagłębia

Zagłębie Lubin podpisało kontrakt z brazylijskim zawodnikiem Luisem Carlosem. Umowa obowiązywała będzie do 30 czerwca 2016 roku, zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon. W przeszłości skrzydłowy grał już w ekstraklasie, reprezentował barwy bydgoskiego Zawiszy i Korony Kielce. Ostatnie pół roku piłkarz spędził w portugalskiej drużynie Moreirense FC (najwyższy poziom rozgrywkowy).

26 sty 2016 10:19

Fot. Zagłębie Lubin SA
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

InneLuis Carlos to szybki i skuteczny w indywidualnych pojedynkach zawodnik. W polskiej ekstraklasie rozegrał 64 mecze, strzelił 12 bramek i zanotował 7 asyst przy trafieniach kolegów. Brazylijczyk rozegrał łącznie 64 mecze na poziomie portugalskiej Ligi NOS, zdobył 6 bramek i zaliczył 7 asyst.

- Luis Carlos to zawodnik o walorach ofensywnych, który podniesie naszą jakość w ataku. Brazylijczyk grał w już w Polsce, więc nie powinien mieć problemów z aklimatyzacją. Luis gra na pozycji skrzydłowego, może grać na lewej i prawej stronie, właśnie sprowadzenie zawodnika o takiej charakterystyce było naszym transferowym priorytetem - tłumaczy dyrektor sportowy Piotr Burlikowski.

Jutro Brazylijczyk dołączy do trenującego w Turcji Zagłębia Lubin.