Mariusz Lewandowski i Radosław Kałużny nominowani do reprezentacji 100-lecia! 9 paź

Mariusz Lewandowski i Radosław Kałużny nominowani do reprezentacji 100-lecia!

Trwa głosowanie na najlepszą jedenastkę 100-lecia PZPN. W gronie nominowanych piłkarzy znaleźli się dwaj byli zawodnicy Zagłębia Lubin - Mariusz Lewandowski i Radosław Kałużny.

9 paź 2019 17:34

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Mariusz Lewandowski

To jeden z najbardziej utytuowanych zawodników w historii polskiej piłki. Jego sukcesy związane są z drużyną Szachtaru Donieck - pięć tytułów Mistrza Ukrainy, 3 Puchary Ukrainy, trzy Superpuchary i przede wszystkim Puchar UEFA wywalczony w 2009 roku. Nazwisko Lewandowskiego umieszaczane jest w gronie najlepszych piłkarzy, którzy grali dla ukraińskiego zespołu. Wychowanek "Miedziowych" to wybitny reprezentant Polski, który w "biało-czerwonych" barwach zagrał 64 spotkania i zdobył szcześć goli. Z kadrą wystąpił na Mistrzostwach Świata w Niemczech (2006 roku) oraz Mistrzostwach Europy w Austrii i Szwajcarii (2008 rok). Po zakończeniu kariery piłkarskiej został szkoleniowcem pierwszego zespołu KGHM Zagłębia, prowadząc drużynę przez 35 spotkań w Ekstraklasie.

Radosław Kałużny

Były pomocnik reprezentacji Polski, uczestnik finałów Mistrzostw Świata w Korei i Japonii. Kałużny wywalczył dla tytuły Mistrza Polski z Wisłą Kraków, później z powodzeniem grał w niemieckiej Bundeslidze. W polskiej Ekstraklasie wychowanek Zagłębia rozegrał 267 spotkań, w których zrobił 39 goli. Dorobek "Taty" w reprezentacji to 41 meczów i 11 goli.

 

Gratulujemy!