Mecz o wszystko | Pomóżmy Kubie wygrać życie! / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Mecz o wszystko | Pomóżmy Kubie wygrać życie! 7 maj

Mecz o wszystko | Pomóżmy Kubie wygrać życie!

Drodzy Kibice! Wspólnie pomóżmy Kubie w walce z chorobą, z którą zmaga się już blisko trzy lata. Były bramkarz Górnika Polkowice i sympatyk Zagłębia Lubin wciąż potrzebuje naszego wsparcia!

7 maj 2024 08:30

Fot. Siepomaga.pl
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Dramat Kuby Kopanieckiego rozpoczął się trzy lata temu. 5 czerwca 2021 roku, gdy drużyna Górnika Polkowice świętowała awans do I ligi, golkiper Zielono-Czarnych trafił na SOR z uciążliwym bólem głowy, gdzie lekarze przeprowadzili tomografię. 

Okazało się, że sportowiec ma guza mózgu (glejaka wielopostaciowego). Wkrótce przeszedł operację we Wrocławiu, polegającą na zabezpieczeniu wodogłowia. Uratowała mu życie, bo ciśnienie w obrębie czaszki było skrajne. Pięć dni później Jakub został poddany kolejnemu zabiegowi, podczas którego lekarze usunęli guza nakrywki śródmózgowia. Wówczas razem z Ekstraklasą S.A. zorganizowaliśmy dla Kuby zbiórkę w ramach akcji #EkstraPomoc.

Kolejne miesiące to cykle radioterapii i chemioterapii. W sierpniu 2023 r. Kuba poinformował, że doszło do wznowy guza. Wówczas przeszedł kolejną serię chemioterapii, a następnie przekazał, że został ojcem. 

Gdy wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, w minioną sobotę siostra Kuby zamieściła niepokojący wpis, w którym poinformowała, że jej brat kilka dni temu ponownie trafił do szpitala.

"Jak pamiętacie u Kuby było spokojnie i stabilnie - do czasu. W niedzielę, podczas rodzinnej wycieczki do ZOO Jakub poczuł się źle. Wezwane pogotowie zabrało go do szpitala. Od niedzieli wykonano tomograf, rezonans oraz inne niezbędne badania. Wynik rezonansu jest niepokojący, oceny badania dokona jeszcze prowadzący Kubę onkolog. Na podstawie poprzedniej opinii to już prawie pewne, że leczenie zostanie zmodyfikowane".

Miedziowi, razem możemy pomóc Kubie w tej nierównej walce! Zachęcamy do wsparcia zbiórki, którą znajdziecie TUTAJ.