#Ekstrapomoc dla Kuby Kopanieckiego / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
#Ekstrapomoc dla Kuby Kopanieckiego 15 lip

#Ekstrapomoc dla Kuby Kopanieckiego

Kluby PKO Bank Polski Ekstraklasy wspierają ostatnią w tym sezonie zbiórkę w ramach akcji #EkstraPomoc. Tym razem, w drugim tygodniu lipca, szesnaście zespołów pomaga zawodnikowi KS Górnika Polkowice – Kubie Kopanieckiemu.

15 lip 2021 08:50

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Z końcem maja tego roku KS Górnik Polkowice zapewnił sobie zasłużony awans do Fortuna 1 ligi, spełniając marzenia sportowe zarówno kibiców, jak i zawodników tej drużyny. Niestety, radość z tego ważnego dla Klubu wydarzenia nie trwała długo, zmącona przez przykrą sytuację losową. Niespełna miesiąc później u jednego z graczy zielono-czarnych, Jakuba Kopanieckiego, wykryto guza mózgu.

Kopaniecki, to 21-letni zawodnik zespołu z Polkowic. Wychowanek, występujący na pozycji bramkarza. Wiadomość o jego chorobie wstrząsnęła całym Klubem, była także szokiem dla wielu osób w środowisku piłkarskim. Bardzo szybko podjęto decyzję, aby młodemu zawodnikowi pomóc w tym ciężkim momencie organizując zbiórkę pieniężną. Równolegle, rozpoczęto także licytacje, z których zebrana kwota zasili konto potrzebującego.

Niezwłocznie zlecono również specjalistyczne badania, jednak diagnoza była niezmienna. I choć Kuba w swojej karierze piłkarskiej rozegrał ponad setkę meczów, to jednak ten jest najważniejszy, bo stawką jest jego własne życie.

– Trzy tygodnie temu u mojego brata zdiagnozowano guza mózgu. Przecież to niemożliwe! Jest młody, silny, wysportowany… Przecież to nie może być prawda! Jednak mijają dni, a nasz koszmar się nie kończy. Kuba zszedł z murawy, by rozpocząć inny mecz, najważniejszy – wspomina siostra.

Zawodnik przeszedł już dwie operacje, aktualnie oczekuje na szczegółowe wyniki badań i plan leczenia. Jednak aby móc wrócić na boisko i nadal cieszyć się życiem, potrzebuje naszego wsparcia! Dlatego już jutro o godz. 19:00 na stadionie lekkoatletycznym w Polkowicach rozpocznie się turniej piłki nożnej oraz piknik połączony z licytacjami. Cały dochód zebrany podczas eventu zostanie przeznaczony na dalsze leczenie i rehabilitację Kuby.

– Prosimy Was, wesprzyjcie Kubę. Pomóżmy mu, by jak najszybciej stanął w bramce i robił to co kocha! – apeluje siostra dzielnego golkipera.

W pomoc młodemu golkiperowi z Polkowic zaangażowało się już wiele osób, w tym także kluby PKO BP Ekstraklasy. Dla niego jest to szansa na normalne życie!

#GRAMYRAZEM DLA KUBY!

Zachęcamy do dokonywania wpłat oraz licytowania przedmiotów.

Zbiórka - Kuba Kopaniecki - zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl

Licytacje - Razem dla Kuby 💚🖤 | Facebook