Miedziowi zagrali w turnieju charytatywnym dla Hani Błąd / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Miedziowi zagrali w turnieju charytatywnym dla Hani Błąd 10 sty

Miedziowi zagrali w turnieju charytatywnym dla Hani Błąd

W sobotę 8 stycznia w Świdnicy odbył się Wielki Turniej Charytatywny Piłki Nożnej dla Hani Błąd. Akcja ta miała na celu zebranie środków na leczenie chorej córki wychowanka KGHM Zagłębia Lubin, a obecnie piłkarza pierwszoligowego GKS-u Katowice Adriana Błąda. Na turnieju nie mogło zabraknąć i naszej drużyny. Zapraszamy do krótkiego podsumowania całej imprezy.

10 sty 2022 12:06

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Na samym turnieju można było spotkać wielu byłych zawodników KGHM Zagłębia Lubin. Do Świdnicy przyjechali między innymi: Konrad Forenc, Jakub Tosik, Krzysztof Janus, Aleksander Ptak czy Arkadiusz Woźniak, który wraz z Adrianem Błądem do dziś gra w barwach GKS-u Katowice. 

W trakcie turnieju odbyło się wiele licytacji. Dla chętnych do wylicytowania były koszulki Roberta Lewandowskiego, Marco Verattiego, Jana Bednarka, Lukasa Podolskiego, Filipa Jagiełły, Piotra Zielińskiego i wiele innych. Koszulkę Filipa Jagiełły wylicytował trener Miedziowych Piotr Stokowiec, wspomagając konto Hani kwotą 2500 zł.  

W drużynie Przyjaciół Fundacji Miasta Świdnica wystąpiło dwóch zawodników KGHM Zagłębia Lubin – Kacper Chodyna oraz Dominik Hładun. W drużynie GieKSy wystąpili Adrian Błąd i Arkadiusz Woźniak, natomiast w ekipie Solsportu wystąpili Arkadiusz Piech, Krzysztof Janus oraz Aleksander Ptak. 

Nasza drużyna ostatecznie zajęła piątą lokatę, pokonując w decydującym spotkaniu drużynę Przyjaciół Hani 2:1. Cały turniej wygrała drużyna GieKSy, która pokonała Solsport w wielkim finale.  

Lubinianie wystąpili w składzie: Krzysztof Koszarski, Andrzej Turkowski, Jarosław Krzyżanowski, Przemysław Zatwarnicki, Krzysztof Ciuksa, Grzegorz Szczęsny, Romuald Kujawa, Janusz Kudyba, Robert Gajewski, Dawid Hanc, Dominik Więcek, Michał Bogacz, Tomasz Bożyczko i Adam Buczek.