Pierwszy mecz w Nowym Roku / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Pierwszy mecz w Nowym Roku 2 sty

Pierwszy mecz w Nowym Roku

W pierwszy dzień stycznia na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie rozegrano wyjątkowy, noworoczny mecz. Naprzeciw siebie stanęły dwie jedenastki złożone między innymi z byłych zawodników „Miedziowych”. Oldboje Zagłębia Lubin po raz kolejny spotkali się na placu gry, aby podtrzymać swoją tradycję.

2 sty 2020 08:34

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Punktualnie o godzinie 13:00 na boisku numer 5 rozpoczęło się spotkanie piłkarskie, w którym wynik zszedł na dalszy plan. Rywalizowały jedenastki „pomarańczowych” i „zielonych”, w swoich składach mając naprawdę uznane nazwiska, jak choćby Romualda Kujawę, Andrzeja Turkowskiego, Wiesława Stańko, Andrzeja Wójcika i wielu innych. Z boku poczynaniom kolegów przyglądał się były golkiper naszego klubu Franciszek Machej. Mecz nie tylko był okazją do sportowej rywalizacji, czy nawet poruszania się na świeżym powietrzu, to również doskonały moment, aby spotkać po dłuższym czasie swoich znajomych z boiska. Nic więc dziwnego, że po zakończeniu widowiska obie drużyny udały się do budynku klubowego, gdzie czekał na nich poczęstunek. Wówczas, już na spokojnie, można było powspominać dawne czasy.

Drużyna byłych zawodników Zagłębia Lubin po raz kolejny spotka się na obiektach akademii już 11 stycznia. Tego dnia po raz siódmy odbędzie się Memoriał im. Zygmunta Stanowskiego – wieloletniego pracownika klubu. Początek zaplanowano na godzinę 12:00.