Pobiegli dla Zagłębia i KGHM! 24 lip

Pobiegli dla Zagłębia i KGHM!

Przed wczorajszą prezentacją odbyły dwa biegi z okazji 75 – lecia Klubu oraz 60 – lecia KGHM Polska Miedź S.A. Pierwszy dla najmłodszych, a drugi na nieco dłuższym dystansie, dla starszych uczestników. Oba okazały się wielkim sukcesem.

24 lip 2021 11:19

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Startować można było w dwóch kategoriach – dzieci i dorośli. Najpierw odbył się bieg dla młodszych uczestników na symbolicznym dystansie 300 metrów i na starcie stanęła nieco ponad setka uczestników. Każde z nich dzielnie dobiegło do mety, w nagrodę otrzymując pamiątkowy medal.

Chwilę później, punktualnie o godzinie 18:00, ruszyli dorośli i tutaj także chętnych do pokonania nawet symbolicznego dystansu nie brakowało. A co ciekawe, oprócz lubinian w biegu wystartowali uczestnicy z kilku województw, w tym między innymi biegająca drużyna kibiców Odry Opole, ekipa ZG Run, czy także wielu adeptów Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

- Przewidywaliśmy, że zainteresowanie biegiem może być duże, ale nie podejrzewaliśmy, że przyjdzie aż tyle osób. Zainteresowanie biegami było ogromne, co bardzo nas cieszy. Pakiety startowe, których przygotowaliśmy dwieście, tak naprawdę rozeszły się już po dwóch dniach mówi Marek Wachnik, dyrektor PR i Marketingu.

Podczas całego wydarzenia w rolę animatorów wcieliło się biegające małżeństwo – Anna i Artur Niedźwieccy, którzy bardzo entuzjastycznie potraktowali zaproszenie Klubu do współpracy i to także dzięki ich staraniom aż tyle osób zgłosiło się do biegu.

-  W imieniu Klubu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom oraz osobom ich wspierających, rodzicom, znajomym, za tak liczne przybycie. To pokazuje, że jest zapotrzebowanie na takie wydarzenia i jak fajnie można spędzić czas na świeżym powietrzu, łącząc to z jubileuszem. Osobne słowa podziękowania należą się naszemu Właścicielowi za wsparcie, a także wszystkim osobom zaangażowanym w organizację biegu. Dziękujemy również Ratownikom z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego za opiekę medyczną, Strażakom, wolontariuszom oraz Ani i Arturowi za wszelką pomoc podczas całego przedsięwzięcia – dodaje Marek Wachnik.

Tuż po zakończeniu rywalizacji sportowej na uczestników czekało szereg atrakcji jak choćby mobilna wystawa KGHM, zabytkowe auta czy motory, a także zwiedzanie autokaru klubowego czy wozu strażackiego. Na koniec, o godzinie 19:46 odbyła się prezentacja pierwszego zespołu KGHM Zagłębia Lubin.