Polacy jadą na Mistrzostwa Świata! / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Polacy jadą na Mistrzostwa Świata! 30 mar

Polacy jadą na Mistrzostwa Świata!

Reprezentacja Polski w piłce nożnej pokonała w finale baraży Szwecję 2:0 i awansowała do finałów Mistrzostw Świata w Katarze!

30 mar 2022 10:03

Inne

Podopieczni Czesława Michniewicza w decydującym meczu pokonali reprezentację Szwecji 2:0 po golach Roberta Lewandowskiego z rzutu karnego i Piotra Zielińskiego. Biało-czerwoni zajęli w grupie el. MŚ drugie miejsce, tuż za plecami Anglików. Ta pozycja dała Polsce prawo do gry w barażach o udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Katarze. W pierwszym meczu nasza kadra awansowała bez gry po wykluczeniu Rosji z rozgrywek. W spotkaniu ze Szwecją w kadrze reprezentacji Polski znalazło się trzech zawodników z przeszłością w KGHM Zagłębiu Lubin (Piotr Zieliński, Adam Buksa, Krzysztof Piątek) oraz były trener Miedziowych Czesław Michniewicz (Mistrz Polski z 2007 roku). Mundial w Katarze zostanie zainagurowany 21 listopada, a mecz finałowy zaplanowany jest na 18 grudnia 2022 roku. Biało-czerwonym gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik na Mistrzostwach Świata!