Powrót do szkoły - Powrót na stadion. Podsumowanie pierwszego tygodnia akcji 13 paź

Powrót do szkoły - Powrót na stadion. Podsumowanie pierwszego tygodnia akcji

Zgodnie z zapowiedzią, w kończącym się tygodniu odwiedziliśmy kilka szkół w Lubinie i okolicach. Wszystko to ramach akcji „ Powrót do szkoły – powrót na stadion” promującej nadchodzący mecz z Wisłą Płock.

13 paź 2018 21:20

Udostępnij

Inne

Na naszej mapie "szkolnej mapie" znalazły się w tym tygodniu między innymi Szkoły Podstawowe: im. Św. Jadwigi w Sokołowcu oraz numer 3 w Lubinie. Wszystkie spotkania upłynęły pod znakiem nauki o zdrowym żywieniu, ale nie zabrakło zabawy, przez którą jak wiadomo dzieci uczą się najszybciej. W każdej z akcji aktywnie uczestniczył nasz kubowy reprezentant - Krecik, który cieszy się niegasnącą sympatią wśród najmłodszych.

Zarówno w Sokołowcu jak i Lubinie przeprowadziliśmy miniwykład na temat piramidy zdrowego żywienia oraz tego, jakie produkty się w niej znajdują. Tematy te zostały poruszane w ramach trwającej od miesięcy akcji „W zdrowym ciele zdrowy Zagłębiak”. Tradycyjnie już dzieci urzekły nas swoją szczerością, zaangażowaniem i zapałem do pracy. Bardzo chętnie brały udział w konkursach organizowanych przez naszą trenerkę. Przy okazji spotkań poruszyliśmy również tematy innych akcji, w które zaangażowany jest nasz klub, a do których bez wątpienia zaliczyć trzeba ważny, prospołeczny projekt „Słodka Julka”.

"Słodka Julka" to kampania kierowana do dzieci, której inicjatorami są Fundacja SamoDzielne.pl, Miedziowe Centrum Zdrowia, Zagłębie Lubin S.A, KGHM Polska Miedź S.A. oraz Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Legnicy. Akcja podejmuje problem cukrzycy, wśród najmłodszych, a jej głównymi założeniami są integracja dzieci z różnych środowisk, szerzenie wiedzy na temat profilaktyki i leczenia cukrzycy. Dodatkowo akcja promuje aktywny i zdrowy tryb życia bez ograniczeń.

Na wszystkich uczestników akcji czekała nagroda w postaci biletu na najbliższy mecz KGHM Zagłębia Lubin z Wisłą Płock. Dzieci zapewniały, że pojawią się na stadionie, a wraz z nimi ich rodzice, koledzy, a nawet dziadkowie. 

 

 

Akcja „ Powrót do szkoły – powrót na stadion” ma na celu zachęcenie jak największej liczby młodych fanów do przyjścia z rodziną i przyjaciółmi na stadion Zagłębia nie tylko na mecz z Wisłą Płock (21 października, godzina 15.30), ale także na pozostałe spotkania "Miedziowych" rozgrywane w Lubinie.