Przegląd prasy po meczu z Pogonią / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Przegląd prasy po meczu z Pogonią 21 gru

Przegląd prasy po meczu z Pogonią

W sobotę zespół KGHM Zagłębia rozegrał ostatnie spotkanie w 2020 roku. Rywalem "Miedziowych" była Pogoń Szczecin, która na własnym terenie pokonała naszą drużynę 1:0. Zwycięską bramkę dla "Portowców" w samej końcówce meczu zdobył Michał Kucharczyk. To właśnie przepiękne trafienie 29-latka zdominowało większość artykułów w krajowych mediach. Zapraszamy na przegląd prasy po spotkaniu 14. kolejki PKO Ekstraklasy.

21 gru 2020 11:00

Inne

Sport.tvp.pl

"Pogoń Szczecin uciekła spod topora. Kapitalny gol Michała Kucharczyka"

Pogoń Szczecin w dramatycznych okolicznościach pokonała KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (0:0) w meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy. Zwycięstwo gospodarzom w ostatniej akcji meczu zapewnił Michał Kucharczyk.

Więcej - TUTAJ

***

Meczyki.pl

"Co za bomba Michała Kucharczyka! Pogoń Szczecin rzutem na taśmę ogrywa Zagłębie Lubin"

Kiedy wydawało się, że mecz, w którym Zagłębie od 19. minuty grało w dziesiątkę po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Jakuba Żubrowskiego, zakończy się bezbramkowym remisem, Kucharczyk wziął sprawy w swoje ręce. I to jak!

***

Sportowefakty.wp.pl

"Michał Kucharczyk show!"

Gdy wydawało się, że starcie zakończy się bezbramkowym remisem, Michał Kucharczyk zdecydował się na strzał z dystansu. Były piłkarz Legii Warszawa huknął jak z armaty, a piłka po palcach golkipera wleciała wprost w okienko bramki. Cała sytuacja miała miejsce w 96. minucie.

***

Mkszaglebie.pl

"Bomba Kucharczyka zdecydowała o wyniku"

To co los dał Zagłębiu Lubin w derbach ze Śląskiem Wrocław, tym razem zabrał w starciu ze szczecińską Pogonią. Lubinianie tym razem musieli przełknąć gorzką pigułkę, bowiem decydujący o porażce 0:1 gol Michała Kucharczyka padł w 96. minucie spotkania.

***

Przegladsportowy.pl

"Pogoń grała do końca! Niesamowita bramka Kucharczyka w doliczonym czasie gry zapewniła Portowcom wygraną z Zagłębiem!"

Pogoń Szczecin wygrała 1:0 z Zagłębiem Lubin w pierwszym sobotnim meczu PKO Ekstraklasy. Jedynego gola strzelił Michał Kucharczyk. Jego próba z ok. 30 metrów zapewniła szczecinianom wygraną. Portowcy są już wiceliderem ekstraklasy.

Wydawało się, że skoro oba zespoły imponują dyspozycją, to będzie można zobaczyć ciekawe widowisko, tymczasem do 19. minuty na boisku działo się niewiele. Dopiero nieodpowiedzialne zachowanie defensywnego pomocnika Zagłębia Jakuba Żubrowskiego mogło zaciekawić widzów. Były piłkarz m.in. Korony Kielce w sześć minut zobaczył dwie żółte kartki za taktyczne faule w środku pola i sędzia Sebastian Jarzębak usunął go z boiska. Jasnym stało się, że przyjezdni przez większość meczu będą grali o jednego zawodnika mniej. Lubinianie umiejętnie się jednak bronili i długo Pogoń nie była w stanie stworzyć sobie dogodnych sytuacji.

***

E-legnickie.pl

"Miedziowi kiepsko kończą 2020 rok..."

Pogoń pokonała 1:0 Zagłębie Lubin w 14. kolejce PKO Ekstraklasy. W ostatniej akcji, w szóstej minucie doliczonego czasu gry Michał Kucharczyk fenomenalnym strzałem w samo okienko pokonał Dominika Hładuna. Dzięki wygranej Pogoń spędzi przerwę w rozgrywkach na ligowym podium.

Kluczowym momentem pojedynku była 19 minuta meczu. Od tej bowiem minuty Miedziowi grali w dziesięciu. Jakub Żubrowski sfaulował Kacpra Kozłowskiego, gdy ten rozpoczynał kontrę Pogoni. Pomocnik gości obejrzał za to drugą żółtą kartkę. Naszym zdaniem kartka troche pochopna - tak jakby arbiter pojedynku chciał zabłysnąć. Jakby było mało czerwonej dla "Żubra" to żółty kartonik ujrzal także ściekający się coach Miedziowych...

W końcu nadeszła 96. minuta i ostatnia akcja w 2020 roku. Michał Kucharczyk ponownie huknął z około 30. metrów. Tym razem Hładun nie miał nic do powiedzenia.

***

Miedziowe.pl

"Rok kończą porażką u Portowców"

W PKO Ekstraklasie bez punktów w wyjazdowym spotkaniu rok kończą piłkarze z Lubina. Zagłębie od 19 minuty grało w Szczecinie w osłabieniu i niewiele brakowało, a wróciłoby z punktem. Nic z tych rzeczy. W szóstej minucie doliczonego czasu gry kapitalnego gola z dystansu zdobył dla Portowców Michał Kucharczyk.

Lubinianie kończą tę część sezonu na 6.miejscu z dorobkiem 22 pkt. Przerwa w PKO Ekstraklasie nie będzie zbyt długa. Już 29 stycznia Zagłębie podejmie Wisłę Płock.

***

Gol24.pl

"Kuchy King dał wygraną Pogoni w 96. minucie! Zagłębie było o krok od wyrwania punktu"

Pogoń Szczecin rzutem na taśmę pokonała u siebie Zagłębie Lubin w sobotnim meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy. Portowcy grali w przewadze od 19. minuty, ale dopiero w 96. zdołali przechylić szalę na swoją korzyść. Fantastycznym uderzeniem z ponad 25 metrów popisał się Michał Kucharczyk.

Forma z ostatnich tygodni przemawiała za Pogonią, ale już bilans ostatnich spotkań z „Miedziowymi” w Szczecinie nakazywał ostrożność w przedmeczowym typowaniu. Minęło osiem lat od ostatniej wygranej Portowców na swoim boisku z Zagłębiem (...).

Portowcy nadal cisnęli, ale trzeba podkreślić, że lubinianie dobrze bronili swojego pola karnego. Czystych sytuacji długo nie było, za to coraz więcej było nerwów. Ale Pogoń w końcu została nagrodzona za swoje starania. W 96. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Michał Kucharczyk i piłka wpadła do siatki.

***

Sport.pl

"Dwa nieuznane gole, rozstrzygnięcie w ostatnich sekundach! Pogoń wiceliderem ekstraklasy"

Zagłębie przyjechało do Szczecina z nadzieją na trzy punkty, ale bardzo szybko skomplikowało sobie zadanie. Goście od 19. minuty grali w "10", po tym jak czerwoną kartkę za dwie żółte zobaczył pomocnik Jakub Żubrowski.

Przewaga piłkarzy Pogoni rosła, ale nie byli w stanie zamienić jej na bramki. Na bramki prawidłowo zdobyte. W 53. i 64. minucie gospodarze co prawda trafiali do siatki, ale trafienia Luki Zahovicia i Kacpra Kozłowskiego były anulowane przez sędziego po skorzystaniu z systemu wideoweryfikacji.

W drugiej połowie na boisku pojawili się w drużynie Pogoni m.in. Adam Frączczak i Adrian Benedyczak. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisie, "Portowcy" strzelili gola. W 96. minucie trafił Michał Kucharczyk. Były zawodnik Legii dał gospodarzom cenne zwycięstwo.