Przegląd prasy po meczu ze Stalą / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Przegląd prasy po meczu ze Stalą 19 kwi

Przegląd prasy po meczu ze Stalą

We wczorajszym spotkaniu 25. kolejki PKO Ekstraklasy, KGHM Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Stal Mielec 2:0. Gole dla Miedziowych strzelili Filip Starzyński i Patryk Szysz. Zobaczcie co krajowe i regionalne media pisały o tym spotkaniu.

19 kwi 2021 15:22

Inne

Polsatsport.pl

“PKO Ekstraklasa: Debiut Włodzimierza Gąsiora nieudany. Stal Mielec przegrała z Zagłębiem Lubin”

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec przegrali na własnym stadionie z KGHM Zagłębiem Lubin 0:2. Gospodarzy prowadził Włodzimierz Gąsior, który kilka dni temu zastąpił Leszka Ojrzyńskiego.

Chociaż w pierwszej połowie inicjatywę posiadali gracze z Podkarpacia, to schodzili do szatni przy wyniku 0:1. Po tym jak Aleksandyr Kolew sfaulował w obrębie pola karnego Stali Jakuba Żubrowskiego sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Filip Starzyński i umieścił ją w siatce.

Więcej - KLIK

***

Gol24.pl

“Stal Mielec - Zagłębie Lubin 0:2. Pragmatyczne, ale skuteczne Zagłębie pogrąża Stal”

KGHM Zagłębie Lubin wygrało ze Stalą w Mielcu 2:0 w meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy. Bohaterem Miedziowych został Filip Starzyński, który najpierw otworzył wynik strzałem z rzutu karnego, a potem asystował przy bramce Patryka Szysza.

***

Przeglądsportowy.pl

“Zły debiut weterana. Stal przegrała w niewiarygodnych okolicznościach”

Piłka po strzałach byłego piłkarza Zagłębia Mateusza Matrasa trafiała w poprzeczkę oraz w słupek i między innymi dlatego Stal Mielec przegrała z wyjątkowo słabymi lubinianami 0:2. Goście mieli furę szczęścia!

***

Piłkanożna.pl

“Zagłębie poszło za ciosem, Stal bliżej spadku”

Zagłębie Lubin poszło za ciosem i odniosło drugie z rzędu ligowe zwycięstwo. Miedziowi pokonali w delegacji Stal Mielec (2:0), a kolejny słaby mecz w wykonaniu gospodarzy coraz bardziej zbliża ich do spadku z PKO Bank Polski Ekstraklasy.

***

Sport.tvp.pl

“PKO Ekstraklasa. Stal Mielec – Zagłębie Lubin 0:2. Ponad dwadzieścia strzałów Stali, a zero goli”

Festiwal nieskuteczności dali piłkarze Stali Mielec w debiucie jej nowego trenera, Włodzimierza Gąsiora. Zagłębie Lubin pokonało drużynę z Podkarpacia 2:0 (1:0) w meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy. Tym samym gospodarze pozostali na ostatnim miejscu w tabeli ligowej.

***

Sportowefakty.pl

“Zmiana trenera nie pomogła. Stal Mielec grała lepiej od Zagłębia, ale nie zdobyła punktów”

Zagłębie Lubin było w tym meczu pragmatyczne i do bólu skuteczne. Goście nie grali dobrego spotkania, długimi fragmentami byli spychani do głębokiej defensywy, cierpieli, ale przynajmniej potrafili wykorzystać to, co sobie wykreowali. Bohaterem okazał się nie kto inny, jak Filip Starzyński, autor gola i asysty.

***

Miedziowe.pl

“Skuteczni Miedziowi przywiozą trzy punkty”

W 25. kolejce PKO Ekstraklasy piłkarze z Lubina zmierzyli się z zamykającą stawkę Stalą Mielec. Gospodarze po zmianie trenera zaprezentowali ciekawy futbol, mieli swoje wyśmienite okazje do zdobycia gola. Jednak to Zagłębie wyjechało z Mielca z kompletem punktów.

***

Lubin.pl

“Stal grała, Zagłębie wygrało”

Mecz pełen szczęścia dla zawodników Zagłębia Lubin, w którym Stal Mielec zdecydowanie przeważała oraz stworzyła więcej sytuacji, jednak to „Miedziowi” mieli więcej szczęścia pod bramką przeciwnika. Już w 9. minucie Mateusz Matras po raz pierwszy obił poprzeczkę Zagłębia po strzale głową. W 30. minucie po serii rzutów rożnych dla gospodarzy szansę miał Kolev jednak nieczysto trafił głową w piłkę. Niewykorzystane sytuację zemściły się w 36. minucie, kiedy piłkę wywalczył Podliński, odegrał do Żubrowskiego, a ten po kapitalnym dryblingu był faulowany w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Filip Starzyński. Chwilę przed końcowym gwizdkiem pierwszej połowy w poprzeczkę z dwóch metrów trafił ponownie... ateusz Matras.

***

Zmiedzi.pl

“Trzy punkty Zagłębia w Mielcu”

Z kompletem punktów z Mielca powracają do Lubina piłkarze Zagłębia. W pojedynku ze miejscową Stalą, podopieczni trenera Martina Seveli wygrali 2:0. Bramki dla Miedziowych zdobyli Filip Starzyński z rzutu karnego i Patryk Szysz.

Po ostatnim dość szczęśliwym zwycięstwem na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko – Biała, Zagłębie zmierzyło się dziś z kolejnym beniaminkiem ekstraklasy, który walczy o pozostanie w elicie. Mielczanami kierował dziś nowy trener. Zwolnionego Leszka Ojrzyńskiego zastąpił Włodzimierz Gąsior. Gospodarze zaczęli z animuszem, ale to Zagłębie objęło prowadzenie.