Przegląd prasy po spotkaniu z Górnikiem / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Przegląd prasy po spotkaniu z Górnikiem 5 paź

Przegląd prasy po spotkaniu z Górnikiem

W sobotni wieczór “Miedziowi” pokonali na własnym stadionie Górnika Zabrze 2:0. Zobaczcie co na ten temat pisały krajowe media.

5 paź 2020 13:00

Inne

Sportowefakty.wp.pl

“PKO Ekstraklasa. Zagłębie - Górnik. Lubinianie wykorzystali błędy rywali. Pierwsza porażka Górnika.”

Nie ma już w PKO Ekstraklasie niepokonanych zespołów. W hicie 6. kolejki KGHM Zagłębie Lubin wygrało u siebie z Górnikiem Zabrze 2:0. Oba gole gospodarze zdobyli w ciągu sześciu minut, wykorzystując błędy rywali w defensywie.

Więcej - KLIK

***

Sport.se.pl

“Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze: Zabrzanie przegrali i stracili fotel lidera”

Górnik Zabrze jako ostatni stracił miano niepokonanej drużyny w sezonie 2020/2021 PKO Ekstraklasy. W sobotę przegrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0:2. Decydująca okazała się końcówka pierwszej połowy, kiedy "Miedziowi" strzelili dwa gole. Zabrzanie nie są już nie tylko niepokonani, lecz także stracili fotel lidera.

***

Meczyki.pl

“Górnik Zabrze stracił pozycję lidera! Bramkarz gości popełnił fatalny błąd w meczu z Zagłębiem Lubin”

Od początku tego meczu dominowali gospodarze. Przez długi czas nie przekładało się to jednak na wynik, aż do 39. minuty. Właśnie wtedy Aleksandar Zivec przeprowadził dobrą indywidualną akcję, okiwał obrońcę i oddał strzał na krótki słupek. To uderzenie nie miało prawa zakończyć się powodzeniem, ale bramkarz gości popełnił ogromny błąd i ostatecznie Zagłębie otworzyło wynik meczu.

***

Gol24.pl

“PKO Ekstraklasa. Przerwana seria Górnika Zabrze. Zagłębie Lubin wygrało mecz na szczycie. Nowym liderem Raków”

W PKO Ekstraklasie każdy może wygrać w każdym, ale jedna rzecz pozostaje niezmienna. W trenerskim pojedynku Martina Severli z Marcinem Broszem zawsze wygrywa Słowak. Pod jego wodzą w ubiegłym sezonie lubinianie dwa razy pokonali Górnika 2:0, a teraz znów ograli go w takich samych rozmiarach. Była to pierwsza przegrana zabrzan w tym sezonie.

***

Sport.pl

“Górnik przegrał pierwszy mecz w sezonie! Już nie jest liderem Ekstraklasy”

Górnik Zabrze przegrał pierwszy mecz w tym sezonie ekstraklasy. I dał się doścignąć Zagłębiu Lubin, które w sobotę pokonało lidera 2:0 i zrównało się z nim punktami w tabeli.

***

Weszlo.com

“Zagłębie dopracowało sposób Wisły na Górnika”

Zagłębie Lubin jeszcze udoskonaliło to, co przeciwko Górnikowi Zabrze zagrała Wisła Kraków i w pełni zasłużenie zostało pierwszym w tym sezonie pogromcą drużyny Marcina Brosza. „Miedziowi” w poprzednich meczach nieraz mieli lepsze wyniki niż wynikałoby to z ich gry. Dziś zgadzało się wszystko.

Więcej- KLIK

***

Przegladsportowy.pl

“Zagłębie strzeliło dwa gole i zatrzymało Górników. Historyczny wyczyn Rakowa, drużyna Papszuna jest liderem!”

Górnik do spotkania w Lubinie przystępował jako niepokonany lider. Jego zwycięski marsz spowolniła nieco Wisła Kraków, która zdołała wydrzeć mu punkt. Piłkarze Zagłębia też dotąd konsekwentnie gromadzili punkty, choć nie było o nich tak głośno, jak o zabrzanach. Lubinianie wiedzieli, że jeśli ograją swojego rywala, sami mogą zostać liderem.

***

Mkszaglebie.pl

“Powtórka z rozrywki! | Raport: Zagłębie Lubin 2:0 Górnik Zabrze”

W 6. kolekcje PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało u siebie Górnik Zabrze 2:0. To powtórka z rozrywki, bo w ubiegłym sezonie lubinianie wygrali także w dwóch meczach z zabrzanami właśnie 2:0. Dzięki zwycięstwu Zagłębie jeszcze bardziej zbliżyło się do czołówki ligowej tabeli.

***

E-legnickie.pl

“Zagłębie zepchnęło Górnika z fotela lidera”

Dotychczasowy lider ekstraklasy Górnik Zabrze poniósł pierwszą porażkę w sezonie przegrywając w Lubinie 0:2. Wygrana Miedziowych utorowała drogę na fotel lidera...Rakowowi Czestochowa. Raków, Zagłębie i Górnik przewodzą ligowej stawce z 13 puntami na koncie po 6 meczach. Mecz momentami przypominał pojedynek dwóch czołowych zespołów ekstraklasy.

***

Miedziowe.pl

“Lider poległ w Lubinie”

To był ciekawy pojedynek, a co ważne dla miejscowych kibiców, wygrany przez Zagłębie. W PKO Ekstraklasie lubinianie pokonali Górnika Zabrze 2:0. Gole padały w pierwszej połowie. W 39 min. trafienie zaliczył Sasa Zivec, a w 45 min, trafił Patryk Szysz.