Rozgrywki PKO Ekstraklasy będą wznowione / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Rozgrywki PKO Ekstraklasy będą wznowione 25 kwi

Rozgrywki PKO Ekstraklasy będą wznowione

Na zwołanej dziś specjalnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przekazał ważne informacje dotyczące rozgrywek PKO Ekstraklasy. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, premier w porozumieniu z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Ministerstwem Zdrowia wyraził zgodę na dokończenie sezonu 2019/2020.

25 kwi 2020 13:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej z Minister Sportu, Danutą Dmowską-Andrzejuk, dał zielone światło dla powrotu piłkarzy PKO Bank Polski Ekstraklasy na boiska. Będą mogli wznowić treningi na przygotowanych do tego obiektach zgodnie z programem powrotu do rozgrywek zatwierdzonym przez rząd. Został on wypracowany przez sztab kryzysowy powołany przez zarząd Ekstraklasy we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

- Sport to ważny dział gospodarki, przyczynia się do poprawy naszego stanu zdrowia, mamy świadomość, jak ważne jest przywracanie tutaj nowej normalności – powiedział na dzisiejszej konferencji premier Morawiecki.

Od 4 maja otwieramy z pewnymi ograniczeniami orliki i boiska. Następnie, w trzecim etapie odmrażania sportu, możliwe będą również zajęcia grupowe.

Kolejne etapy restartu rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy wg zatwierdzonego przez rząd planu:

03-04.05 – testy zawodników i członków sztabów
04.05 – treningi w grupach kilkuosobowych
10.05 – treningi drużynowe
27-28.05 – testy zawodników i członków sztabów oraz sędziów
29.05 – 31.05 – 27. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy, wznawiająca rozgrywki
18.07-19.07 – zakończenie sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy; termin umożliwia udział polskich drużyn w eliminacjach do europejskich pucharów

Każdy punkt czasowy planu uzależniony jest od sytuacji epidemicznej w kraju oraz zaleceń nadrzędnych Ministerstwa Sportu oraz Ministerstwa Zdrowia i GIS.

Więcej przeczytamy w oficjalnym komunikacie PKO Ekstraklasy TUTAJ