Urodziny „Żaczka” na obiektach KGHM Zagłębia 30 kwi

Urodziny „Żaczka” na obiektach KGHM Zagłębia

Jak co roku spotkali się by wspólnie świętować kolejną rocznicę powstania. Akademia Piłkarska Żaczek, założona przez dwóch, byłych zawodników Zagłębia Lubin w niedzielę obchodziła swoje ósme urodziny.

30 kwi 2019 12:46

Fot. AP Żaczek
Autor Zagłębie Lubin S.A

Udostępnij

Inne

Trenerzy Piotr Błauciak i Krzyszof Kotlarski założyli swoją akademię w 2011. Idea, która im przyświecała, to przede wszystkim promowanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia i dobrej zabawy. Przez te wszystkie lata udało się również zorganizować wiele festynów, pikników czy licytacji charytatywnych, a do współpracy namówić wiele osób związanych ze środowiskiem piłkarskim -  w tym szkoleniowców Pawła Karmelitę, Adama Buczka, Marcina Szmila czy Patryka Koszarskiego.

Tradycją również stały się regularne wizyty młodych adeptów piłki nożnej na lubińskim stadionie i w tym roku nie mogło być inaczej. W niedzielne popołudnie na naszych obiektach odbył się turniej piłkarski dla roczników 2012, 2013, 2014. W rozgrywkach nie liczył się wynik, a tak naprawdę najważniejsza była wspólna integracja. W organizacji imprezy pomogło Zagłębie Lubin, przeznaczając cenne nagrody na loterię fantową, ale także trenerzy i zawodnicy rocznika U15 Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie

W corocznym spotkaniu udział wzięło ponad 180 młodych zawodników i zawodniczek wraz ze swoimi rodzicami.   

1593820447 - 1593820378