VII Memoriał Zygmunta Stanowskiego / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
VII Memoriał Zygmunta Stanowskiego 15 sty

VII Memoriał Zygmunta Stanowskiego

W sobotę na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie odbył się VII Memoriał Zygmunta Stanowskiego - byłego piłkarza i masażysty naszego Klubu. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: AKS Strzegom, Ostrovia Ostrów Wielkopolski oraz dwie ekipy Zagłębia Lubin.

15 sty 2022 16:15

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Memoriał Zygmunta Stanowskiego jest cyklicznie organizowany przez drużynę Oldboys Zagłębie Lubin i na stałe został wpisany do kalendarza najważniejszych wydarzeń Stowarzyszenia. Podobnie jak we wcześniejszych latach, turniej odbył się na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Mecze trwały po 25 minut, a na boisku w jednej drużynie mogło przebywać siedmiu zawodników plus bramkarz. Podczas całego przedsięwzięcia obecny był także gość specjalny, były golkiper Miedziowych, Pan Franciszek Machej. Nie zabrakło oczywiście dobrej zabawy, wielu tematów do wspólnych rozmów czy wspomnień z boiska. 

- Dziś rozgrywamy VII Memoriał im. Zygmunta Stanowskiego. Był on naszym zawodnikiem i masażystą, spędził w Zagłębiu wiele lat. Niestety, w wyniku tragicznej śmerci Zygmunta nie ma już z nami, natomiast postanowiliśmy zorganizować cykliczne turnieje, aby pamiętać o Zygmuncie i docenić jego świetną postawę w trakcie naszego życia sportowego. Po raz kolejny organizujemy Memoriał, na który tradycyjnie zaprosiliśmy cztery drużyny. Do tego grona należy AKS Strzegom, czyli klub, w którym Zygmunt się wychował i grał przez długi okres czasu. Drugim zespołem są nasi przyjaciele z Ostrovii Ostrów Wielkopolski, a pozostałymi ekipami są nasze dwie drużyny Zagłębia Lubin. Jest to świetny czas, a od samego początku panuje miła atmosfera. Oczywiście duży udział w całym przedsięwzięciu ma Klub Zagłębie Lubin, który zawsze pomaga w organizacji tego turnieju, udostępnia nam boisko i szatnie, także naprawdę współpraca między Oldboyami a Klubem jest na wysokim poziomie - powiedział Prezes Stowarzyszenia Zagłębie Lubin Oldboys i piłkarz 70-lecia Miedziowych Romuald Kujawa.