VIII edycja Akademii Klasy Ekstra / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
VIII edycja Akademii Klasy Ekstra 16 maj

VIII edycja Akademii Klasy Ekstra

We wtorek, 16 maja na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia odbyło się wydarzenie z cyklu Akademii Klasy Ekstra. W ramach eventu rozegrano turnieje dla chłopców i dziewczynek w kategoriach wiekowych U-11 i U-9. Nie zabrakło też wielu ciekawych konkurencji. Zobaczcie materiał wideo!

16 maj 2023 16:19

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Ekstraklasa SA we współpracy z Fundacją Ekstraklasy oraz Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego oraz Sportu, zorganizowała już po raz ósmy wydarzenie z cyklu Akademie Klasy Ekstra. Jest to projekt promujący rozgrywki piłkarskie dla dzieci, przy udziale każdego z klubów grających w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Celem całego projektu jest propagowanie gry w piłkę nożną przez najmłodszych, łącząc ją z dobrą zabawą i zdrową rywalizacją. 

W tegorocznym turnieju głównym wystąpili zawodnicy oraz zawodniczki z rocznika 2012. Wszystkie zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Drużyny zagrały w systemie każdy z każdym. Po zakończeniu zmagań grupowych, drużyny rozegrały jeszcze po jednym spotkaniu, w zależności od zajętego miejsca. Turniej FUNINO natomiast, zgodnie z ideą, ma łączyć grę w piłkę z dobrą zabawą wśród najmłodszych. Celem było przede wszystkim zachęcenie do uprawiania sportu, rozwoju piłkarskich umiejętności oraz pobudzanie kreatywności potrzebnej zarówno na boisku, jak i w życiu codziennym. Podczas takich rozgrywek, na murawie przebywało po trzech zawodników z danej drużyny. Co ważne, w tego typu turnieju nie ma sędziów, a także nie były prowadzone tabele z wynikami.

Oprócz klasycznej piłkarskiej rywalizacji młodzi adepci futbolu mogli wziąć udział w specjalnie umieszczonych strefach animacji. Do konkurencji należały m.in. testy refleksu czy piłkarski dart. Ogromną popularnością w trakcie wydarzenia cieszył się również tzw. teqball, a więc dyscyplina będąca połączeniem piłki nożnej i tenisa stołowego.

Podczas przedsięwzięcia nie zabrakło piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin: Tomasza Pieńko, Kacpra Bieszczada, Filipa Kocaby, Rafała Adamskiego oraz Kacpra Lepczyńskiego, którzy rozdali wiele autografów, zapozowali do zdjęć, a na koniec wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe medale, dyplomy, puchary oraz vouchery na najbliższe spotkanie Miedziowych.