W wieku 81 lat zmarł Orest Lenczyk / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
W wieku 81 lat zmarł Orest Lenczyk 12 cze

W wieku 81 lat zmarł Orest Lenczyk

Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci byłego szkoleniowca KGHM Zagłębia Lubin Oresta Lenczyka, który dwukrotnie zasiadał na ławce trenerskiej Miedziowych - najpierw w 2009 roku, a następnie w latach 2013-2014.

12 cze 2024 08:30

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Utytułowany szkoleniowiec prowadził nasz zespół dwukrotnie. Podczas pierwszego pobytu w Lubinie znacząco przyczynił się do powrotu Miedziowych na najwyższy ligowy szczebel w Polsce. Zwyciężył wówczas osiem z dziewięciu wiosennych meczów, dzięki czemu KGHM Zagłębie Lubin po roku nieobecności znów mogło rywalizować w Ekstraklasie. Następnie doświadczony trener objął naszą drużynę we wrześniu 2013 roku i pełnił tę funkcję przez osiem kolejnych miesięcy. W tym czasie doprowadził Miedziowych do finału Pucharu Polski, w którym po rzutach karnych przegraliśmy na Stadionie Narodowym z Zawiszą Bydgoszcz. 

W przeszłości Orest Lenczyk był również trenerem m.in. Wisły Kraków, Śląska Wrocław, Ruchu Chorzów, Widzewa Łódź, GKS-u Katowice czy Cracovii. W swoim dorobku miał trzy mistrzostwa Polski oraz dwa krajowe Superpuchary.

Rodzinie i bliskim zmarłego składamy najszczersze kondolencje. Cześć jego pamięci!