Wyróżnienia dla Miedziowych / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Wyróżnienia dla Miedziowych 8 gru

Wyróżnienia dla Miedziowych

Dziennikarze tygodnika Piłka Nożna podsumowali listopad na ligowych boiskach. Do "Jedenastki" miesiąca trafił 21-letni stoper KGHM Zagłębia Lubin ? Jarosław Jach! To jednak nie koniec wyróżnień dla Miedziowych?

8 gru 2015 11:53

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Inne


Najlepsi w listopadzie - Piłka Nożna

Wspomniana nominacja dla Jarka Jacha do najlepszej "Jedenastki", ale również tytuł: "Odkrycia". - Może nie do końca stuprocentowe, ale mimo wszystko odkrycie. W ekstraklasowym składzie Zagłębia 21-letni młodzieżowy reprezentant Polski pojawiał się mniej lub bardziej regularnie od początku sezonu. W listopadzie zagrał tylko dwa mecze, za to oba zwycięskie dla Zagłębia i w obu właśnie rosły stoper zdobywał bramki. Tak rozpędzony zaliczył też w końcu swojaka, ale na swoje szczęście dopiero? 1 grudnia. W Lubinie nie kryją - ani trener Piotr Stokowiec, ani prezes Tomasz Dębicki - że właśnie harmonijny rozwój wychowanków klubowej akademii jest powodem do największej satysfakcji. Nie ma drugiego klubu w ekstraklasie, który w tak szerokim stopniu korzystałby ze swojego narybku - tak doceniają Jacha dziennikarze "Piłki Nożnej".
Przypominamy, że wcześniej na miano odkrycia zasłużył inny zawodnik Zagłębia - Jarosław Kubicki.

W gronie "Dublerów" znalazł się Łukasz Janoszka. "Ecik?, podobnie jak ?Jachu", strzelał gole w pojedynkach z Podbeskidziem i Koroną.


W mediach podsumowano także 19. kolejkę Ekstraklasy. Zagłębie wygrało z Termaliką 2:0 i szczególnie dobre recenzje za swoją grę zebrał Arkadiusz Woźniak.

Piłka Nożna - Jedenastka weekendu
Arkadiusz Woźniak - pierwsza w sezonie nominacja dla "Wąskiego". W spotkaniu z Termaliką najpierw zaliczył asystę przy trafieniu Jakuba Tosika, później sam zdobył gola.

Gazeta Wrocławska - Jedenastka weekendu, bohater weekendu
Arkadiusz Woźniak - popularny "Wąski" wrócił do wyjściowej jedenastki w bardzo dobrym stylu. Zastąpił zawieszonego Łukasza Janoszkę, strzelił bramkę i zanotował asystę. Czy przekona do siebie trenera Piotra Stokowca? Czas pokaże.

Ekstraklasa.net - Jedenastka 19. kolejki Ekstraklasa.net
Jakub Tosik - Pokazał się z dobrej strony w spotkaniu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Zostawił serce na boisku. No i przed przerwą wyprowadził swój zespół na prowadzenie. To jego drugi gol w sezonie.
Ławka rezerwowych: Lubomir Guldan, Arkadiusz Woźniak

WP Sportowe Fakty - jedenastka 19. kolejki
Arkadiusz Woźniak: Najpierw zgrał głową piłkę głową do Jakuba Tosika, którego strzał dał "Miedziowym" prowadzenie, a potem sam zdobył gola. Przy jego strzale z dużej odległości bramkarz Termaliki Bruk-Bet Nieciecza mógł i powinien zachować się lepiej. Jednak asysta oraz gol sprawiają, że Arkadiusz Woźniak jest murowanym kandydatem do jedenastki kolejki.

Canal + - jedenastka weekendu
Arkadiusz Woźniak

1713520735 - 1713520734