XVI Memoriał im. Pawła Piotrowskiego 21 maj

XVI Memoriał im. Pawła Piotrowskiego

Po raz szesnasty w Kożuchowie odbyła się impreza upamiętniająca tragicznie zmarłego, byłego piłkarza m.in Zagłębia Lubin, Pawła Piotrowskiego.

21 maj 2018 16:12

Fot. Zagłębie Lubin; domdziecka-kozuchow.pl
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Inne

Od 2003 roku organizowany jest memoriał poświęcony pamięci Pawła Piotrowskiego, podczas którego młodzi chłopcy rozgrywają turniej piłki nożnej. W sobotę 19 maja, pięć drużyn z miasta piłkarza i okolic przystąpiło do halowych zmagań w Szkole Podstawowej nr 5 w Kożuchowie. Jak podkreślali koordynatorzy przedsięwzięcia " Nie o wygraną, a o pamięć w tym turnieju chodzi".

 

Nasz klub w tym roku reprezentował Pan Andrzej Turkowski, który wydarzenie relacjonował w ten sposób:

 

„Przyjechaliśmy tam na zaproszenie organizatorów. Na miejscu organizowany był turniej zespołów młodzieżowych, w którym uczestniczyło pięć zespołów z Kożuchowa i okolic. Bardzo dużo zdolnej młodzieży i dlatego mogę już to powiedzieć, jeden z zawodników występujących podczas rozgrywek zaprezentował się na tyle dobrze, że zaprosiliśmy go do Naszej Akademii. Ten młody człowiek został również wybrany najlepszym zawodnikiem tegorocznego memoriału i jeśli się nie mylę, z jedenastoma bramkami został także najlepszym strzelcem turnieju (…) W uroczystości uczestniczyły władze miasta, dyrektor szkoły i tata Pawła Piotrowskiego. Bardzo ciepło przyjęli Nas, przedstawicieli klubu za co serdecznie muszę podziękować. Przywieźliśmy trochę pamiątek, bo w Kożuchowie wciąż mamy fanów „miedziowych”. Razem z Naszymi Krecikami rozdaliśmy je najmłodszym, sprawiając im dużą frajdę. Na koniec poproszono Nas o wręczenie nagród, co jest dużym wyróżnieniem.

 

Miałem także przyjemność porozmawiać chwilę z ojcem naszego byłego zawodnika, którego wcześniej nie miałem okazji poznać. Podkreślał rolę piłki nożnej, która odegrała znaczącą rolę w życiu Jego syna. Dzięki niej mógł się wybić z małej miejscowości i dać trochę radości mieszkańcom tego miasta. Jest to starsza już osoba, ale z doskonałą pamięcią. Była więc okazja do miłych wspomnień.”

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo TUTAJ

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaproszenie i widzimy się za rok!