Za nami kolejna edycja KGHM CUP! / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Za nami kolejna edycja KGHM CUP! 23 maj

Za nami kolejna edycja KGHM CUP!

W niedzielę 22 maja na obiektach AP KGHM Zagłębie odbyła się kolejna edycja międzynarodowego turnieju KGHM CUP, w ramach którego rywalizowały ze sobą zespoły U-11. Do Lubina przyjechało łącznie 7 drużyn, w tym m.in. Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk czy Baník Ostrava. Zapraszamy na podsumowanie tego wspaniałego piłkarskiego święta!

23 maj 2022 15:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

W tegorocznym turnieju KGHM Cup wzięło udział osiem zespołów: Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk, Lech Poznań, Raków Częstochowa, a także czeski Banik Ostrawa oraz słowacki Senec Football Academy. Każdy z zespołów rozegrał łącznie siedem spotkań.  

Cały turniej stał na wysokim poziomie. Każda z drużyn chciała zaprezentować się z jak najlepszej strony przed licznie zgromadzoną publicznością. Mecze obfitowały w spore emocje, utrzymane oczywiście w duchu fair play.  

Najważniejszym celem, który przyświeca rozgrywkom KGHM Cup, jest dobra zabawa poprzez sport. Liczą się przede wszystkim emocje, zaangażowanie i walka do ostatniej minuty. Dlatego też każda z drużyn otrzymała pamiątkowe nagrody, dodatkowo przyznano pierwsze miejsce zwycięzcy turnieju - ekipie Lecha Poznań - a także wyłoniono najlepszego zawodnica, najlepszego bramkarza i strzelca turnieju.  

O podsumowanie rozgrywek poprosiliśmy Dyrektora AP KGHM Zagłębie, Adama Buczka: 

 - Od samego rana osoby związane z turniejem pracowały przy całej jego organizacji. Późniejszy przebieg turnieju to już jest wyłącznie przyjemność. Myślę, że cała ta otoczka, to co się dzieje przed turniejem, a także to co się dzieje zaraz po nim, czyli zorganizowanie drużyn czy posiłków, musi być to dobrze przemyślane, żeby funkcjonowało. Jeśli chodzi już o sam turniej, biorąc pod uwagę kategorię wiekową, to chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę dla tych zawodników. Myślę, że jest to podstawa, bowiem przyjechali do nas zawodnicy, którzy dopiero marzą o tym, by zostać piłkarzami. Ilu z nich to się uda? Zobaczymy, ale dziś przede wszystkim cieszymy się, że przyjechali do nas tak licznie. Na wysokości zadania stanęli także rodzice - sami się zorganizowali, przynosząc ciasta, kawę czy popcorn. Do tego dochodzi piękna pogoda, więc dla tych chłopców jest to idealna sytuacja, by grać i spędzić ten dzień na sportowo, czyli tak, jakbyśmy chcieli, aby młodzi ludzie czas spędzalipodsumował Dyrektor AP KGHM Zagłębie Adam Buczek.