Zagłębie Lubin wsparło z Auchan i kibicami Akcję Pomocy Polakom na Wschodzie 7 kwi

Zagłębie Lubin wsparło z Auchan i kibicami Akcję Pomocy Polakom na Wschodzie

Zagłębie Lubin S.A., przy bardzo dużym wsparciu partnerów, włączyło się czynnie w III edycję Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie pod patronatem Pary Prezydenckiej. Dzięki wsparciu hipermarketu Auchan, a także stowarzyszenia kibiców SSZL Zagłębie Fanatyków, mogliśmy zaoferować pomoc rodakom mieszkającym na Wschodzie. Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami wsparli potrzebujących!

7 kwi 2019 09:11

Fot. Zagłębie Lubin S.A
Autor Zagłębie Lubin S.A

Udostępnij

Inne

W trzecią już edycję akcji wraz z klubem włączył się lubiński hipermarket Auchan, a także fani „Miedziowych” zrzeszeni w Stowarzyszeniu „Zagłębie Fanatyków”.

Organizowana już od kilku lat przez Kancelarię Prezydenta RP akcja polega na zbieraniu darów i przekazywania ich potrzebującym rodakom, którzy zamieszkują tereny Ukrainy, Białorusi, Mołdawii czy też Kazachstanu.

- Chciałbym, żeby „Akcja Pomocy Polakom na Wschodzie” trwała. Niezwykle istotny jest w niej ten przysłowiowy uścisk dłoni, bo to jest uścisk pamięci, braterstwa, przyjaźni i wspólnoty – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystego spotkania, w którym uczestniczył również Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Mateusz Dróżdż.

Celem akcji jest nie tylko oferowanie pomocy i przekazywanie darów, ale także podziękowanie mieszkającym na wschodzie rodakom za ich wkład w pielęgnowanie tradycji oraz rozwój kultury.