Zagłębie w Chojnowie! 4 gru

Zagłębie w Chojnowie!

W dniu wczorajszym po raz kolejny odbył się Turniej Mikołajkowy w Chojnowie o Puchar Prezesa Zagłębia Lubin. To już druga edycja zawodów zorganizowanych z inicjatywy kibiców Zagłębia z tamtejszego fanklubu. Zapraszamy na naszą relację z tego wydarzenia.

4 gru 2017 10:43

Fot. Zagłębie Lubin
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Inne

W zmaganiach uczestniczyło pięć drużyn z najbliższego regionu: Talent Chojnów I, Talent Chojnów II, Talent Bolesławiec, SP Nowogrodziec oraz Górnik Złotoryja. Triumfatorem okazał się zespół z Nowogrodźca, który w ostatnim spotkaniu pewnie pokonał 3:0 Talent Chojnów II i tym samym zgarnął główne trofeum - puchar, który osobiście wręczył Prezes Zagłębia Lubin Robert Sadowski.

Do rywalizacji przystąpili w dużej mierze chłopcy i dziewczęta z roczników 2008/2009, w niektórych drużynach także i młodsi.

Turniej, oprócz dostarczenia dzieciakom sportowych emocji, miał również za zadanie promować ideę sportowej rywalizacji, zasad fair play, ale co najważniejsze - bawić graniem w piłkę.

Mecze były niezwykle zacięte, toczone jednak w przyjaznej atmosferze, wszak wszystkie drużyny, które tego dnia pojawiły się w hali Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie łączyło zamiłowanie do piłki oraz - kibicowanie Zagłębiu Lubin.

To ostatnie doskonale było widać w momencie, w którym z niespodziewaną wizytą pojawili się zawodnicy pierwszego zespołu "Miedziowych" - Adam Buksa i Dominik Hładun, ale także Kacper Laskowski, zawodnik Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, który swoją przygodę z piłką rozpoczynał właśnie w Chojnowie.

- Myślę, że przykład Kacpra może być dobrą motywacją dla wszystkich zawodników dzisiejszego turnieju, oraz dowodem na to, że marzenia się spełniają. Poprzez grę w Naszym klubie Kacper zasłużył sobie na grę w zespole Zagłębia i choć obecnie jest w drugiej drużynie, to mamy ogromną nadzieję, że kiedyś będzie reprezentował Nasze miasto w Ekstraklasie - komentował przybycie gości z Lubina jeden z organizatorów.

Starsi koledzy z boku bacznie przyglądali się rywalizacji młodszych kolegów, żywiołowo wymieniając uwagi na temat tego, co w danej chwili działo się na boisku. Można by rzec, że przez moment myślami wrócili do własnych wspomnień, gdy jeszcze kilka lat temu sami toczyli podobne boje na drewnianych parkietach.

Młodsi, którzy bardzo szybko rozpoznali w niespodziewanych gościach swoich idoli z boiska, walczyli wówczas z jeszcze większym zaangażowaniem.

Po skończonej rywalizacji piłkarze KGHM Zagłębia Lubin bardzo chętnie stawali do wspólnych zdjęć, rozdawania autografów, ale także dodawali otuchy pokonanym, kierując do nich słowa wsparcia.

Gdy emocje już trochę opadły, nadszedł czas wręczania nagród, które otrzymał każdy z zawodników rywalizujących w turnieju.

Oprócz wspomnianego już wcześniej pucharu dla zwycięzcy Zagłębie Lubin ufundowało również medale, gadżety klubowe, a także bilety na najbliższy mecz, na który gorąco wszystkich zapraszał Prezes Zagłębia Robert Sadowski.

- Taki turniej, to niesamowita promocja klubu z Lubina wśród wszystkich miast z regionu, dlatego zaprosiliśmy dzisiaj do rywalizacji młodszych kolegów m.in. z Bolesławca, Nowogrodźcca czy Złotoryi - mówił trener Talentu, Piotr Seheniewicz. - Za pierwszym razem inicjatywa cieszyła się wielkim powodzeniem wśród lokalnych kibiców, postanowiliśmy więc ją w tym roku powtórzyć.

- Dziś, co widać na trybunach, widownia znów dopisała. Przyjechało dużo dzieci, dla nich to świetna zabawa, ale i także szansa na rozwój sportowy. Takie inicjatywy bardzo nas cieszą. Na pewno w przyszłości spróbujemy zorganizować podobne rozgrywki również dla trochę starszych dzieci - dodał Seheniewicz.

?Z turnieju w Chojnowie żadne dziecko nie wyszło z pustymi rękami. Oprócz pamiątek, przeżyli super przygodę, co było widać po wielkich uśmiechach na twarzy.

Galerię zdjęć z turnieju można obejrzeć TUTAJ.