Zagłosuj na przedstawicieli Zagłębia w plebiscycie Lubińskiej Gali Sportu! / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Zagłosuj na przedstawicieli Zagłębia w plebiscycie Lubińskiej Gali Sportu! 22 lut

Zagłosuj na przedstawicieli Zagłębia w plebiscycie Lubińskiej Gali Sportu!

Zachęcamy do głosowania na Pawła Sochackiego i Igora Orlikowskiego, którzy jako przedstawiciele naszego Klubu są nominowani w kategoriach najpopularniejszy trener i sportowiec w tegorocznym Plebiscycie Lubińskiej Gali Sportu! Swój głos możecie oddać także na zawodnika AP KGHM Zagłębie Marcela Regułę, który został wyznaczony z ramienia Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego SMS.

22 lut 2024 10:15

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Paweł Sochacki

32-letni szkoleniowiec objął funkcję trenera KGHM Zagłębia II Lubin w kwietniu 2023 roku. Pod jego wodzą drugi zespół Miedziowych wywalczył utrzymanie w II lidze, w której w poprzednim sezonie występował po raz pierwszy w historii, w dodatku z najniższą średnią wieku w całych rozgrywkach. W obecnej kampanii nasze rezerwy prezentują się jeszcze lepiej na tle drugoligowych rywali. Lubinianie okupują 8. pozycję w tabeli z dorobkiem 28 punktów, a to oznacza, że strata do miejsca barażowego wynosi jedynie dwa oczka. Paweł Sochacki poprowadził drużynę KGHM Zagłębia II Lubin łącznie w 27 spotkaniach, osiągając przy tym średnią 1,44 punktu na mecz.

Igor Orlikowski

Dołączył do Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie w 2019 roku z Akademii Talentów Krotoszyn. Od tego czasu młody obrońca zdążył zadebiutować w reprezentacjach narodowych do lat 16, 17 i 18. Największe sukcesy odniósł w 2023 roku będąc piłkarzem podstawowego składu Reprezentacji Polski U-17. Na przełomie maja i czerwca wspólnie z kadrą zdołał awansować do najlepszej czwórki Mistrzostw Europy rozgrywanych na Węgrzech, a tak znakomita postawa zespołu zaowocowała promocją na listopadowe Mistrzostwa Świata w Indonezji. To był pierwszy awans Reprezentacji Polski na mundial w tej kategorii wiekowej od 24 lat. Na co dzień 17-latek zdobywa doświadczenie na poziomie II ligi, występując w drużynie KGHM Zagłębia II Lubin. Jego dobra dyspozycja spowodowała, że znalazł się w kadrze pierwszego zespołu Miedziowych na obóz przygotowawczy do rundy wiosennej w tureckim Belek.

Marcel Reguła

17-letni pomocnik w obecnym sezonie rozegrał 10 spotkań w Centralnej Lidze Juniorów, które udokumentował jedną bramką, a także wystąpił w jednym meczu na poziomie II ligi w zespole rezerw. Podobnie jak Igor Orlikowski, razem z reprezentacją Polski do lat 17 wyjechał na Mistrzostwa Świata w Indonezji, podczas których był autorem jedynej bramki zdobytej przez Biało-Czerwonych podczas całego turnieju. Na swoim koncie Reguła ma także sześć meczów w kadrze U-18, które okrasił trzema golami i jedną asystą.

Swój głos w Plebiscycie możecie oddać TUTAJ.