Zasłużeni dla Zagłębia | Wybieramy legendy Zagłębia na pamiątkowe tablice / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Zasłużeni dla Zagłębia | Wybieramy legendy Zagłębia na pamiątkowe tablice 24 kwi

Zasłużeni dla Zagłębia | Wybieramy legendy Zagłębia na pamiątkowe tablice

W marcu 2019 roku na elewacji Trybuny Głównej pojawiła się pierwsza tablica honorowa, upamiętniająca tragicznie zmarłego, byłego zawodnika Zagłębia Lubin – Pawła Piotrowskiego. Po kilkunastu miesiącach czas na kolejne. O tym, jakie osobowości zasłużone dla klubu upamiętnimy, zadecydujecie Wy - kibice „Miedziowych”.

24 kwi 2020 09:10

Fot. Tomasz Folta

Udostępnij

Inne

Przez najbliższe tygodnie w trzech etapach będziemy zbierać Wasze propozycje. Na każdym z nich wybrane zostaną trzy nazwiska, które przedstawimy specjalnej kapitule, złożonej z przedstawicieli kibiców, byłych działaczy i zawodników klubu oraz pracowników Zagłębia Lubin.

Finalnie, w piątek 24 maja wyłonimy ostatecznie trzy sylwetki, których nazwiska umieścimy na pamiątkowych tablicach. W każdym etapie Głosować można zarówno na zawodników, trenerów jak i działaczy.

  • Pierwszy etap – ludzie związani z naszym klubem w latach 1946 – 1980
  • Drugi etap – lata 1980 – 2000
  • Trzeci etap – lata 2000 - 2020

Pierwszy etap głosowania rozpocznie się w już dziś 24 kwietnia i potrwa do poniedziałku 27 kwietnia. Swoje kandydatury możecie podawać zarówno mailowo pod adresem legendyzaglebia@zaglebie.com w tytule wpisując imię i nazwisko jak i w komentarzach pod tym postem na Facebooku (TUTAJ) i Twitterze (TUTAJ).

Docelowo, pamiątkowe tablice zostaną umieszczone na elewacji budynku Trybuny Głównej (sektory A1, A2, VIP).

Maseczka do każdego zamówienia

Szerokim echem odbiła się nasza inicjatywa uszycia maseczek w klubowych barwach, z którą wyszliśmy jako pierwszy klub piłkarski w Polsce. Przekazaliśmy ich setki mieszkańcom Regionu Miedziowego, a w ciągu najbliższych kilku dni przekażemy kolejne. Chcąc umożliwić zainteresowanym Kibicom otrzymanie miedziano-biało-zielonej maseczki, do każdego zamówienia w sklepie on-line dołączamy ją w gratisie!