Zmarł Janusz Karski 15 gru

Zmarł Janusz Karski

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Janusza Karskiego, miłośnika lubińskiego sportu, związanego z naszym miastem przez całe życie zawodowe.

15 gru 2021 08:00

Fot. Zaglebiak.com
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Janusz Karski ukończył Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, a w latach młodzieńczych należał także do sekcji wioślarskiej Akademickiego Związku Sportowego wrocławskiej uczelni. Warto również wspomnieć o tym, iż bolesławianin znajdował się w osadzie olimpijskiej, przygotowującej się do Igrzysk Olimpijskich w Monachium, które odbyły się w 1972 roku.

Niemal przez całe życie zawodowe był silnie związany z naszym miastem. Od 1970 roku, przez dziesięć kolejnych lat sprawował funkcję Dyrektora do spraw inwestycyjnych przy KGHM. Następnie podjął pracę w sporcie, zostając najpierw członkiem zarządu Zagłębia Lubin w piłce ręcznej, a następnie był asystentem prezesa Witolda Parchimowicza w naszym Klubie. 

Nie był to jednak koniec sportowej działalności Janusza Karskiego w Lubinie. Założył on bowiem w naszym mieście sekcje judo i karate, które w przeszłości sam czynnie uprawiał. 

Łączymy się w głębokim bólu z Rodziną i Najbliższymi. 

Pogrzeb odbędzie się dziś o godzinie 14:30 na cmentarzu komunalnym w Lubinie.