Zostań sędzią Zagłębia Miedziowego / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Zostań sędzią Zagłębia Miedziowego 6 cze

Zostań sędzią Zagłębia Miedziowego

Kolegium Sędziów Legnica zaprasza w swoje szeregi. Na przełomie sierpnia i września planowany jest kurs, po którego ukończeniu będzie możliwe prowadzenie meczów w Podokręgu Legnica. – Od trzech lat realizujemy nasz plan, dzięki któremu zwiększa się liczba aktywnych sędziów, co jest podstawowym warunkiem, by poziom pracy arbitrów był jeszcze wyższy. W tym czasie, do naszego grona dołączyło wielu młodych sędziów, którzy mają już za sobą prowadzenie meczów w klasie okręgowej – mówi Marek OPALIŃSKI, przewodniczący Kolegium Sędziów Legnica.

6 cze 2022 11:15

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Gdy większość KS-ów w Polsce cierpi na niedobór sędziów, w Podokręgu Legnica sytuacja jest zdecydowanie inna. Od zmiany na stanowisku przewodniczącego, regularnie zwiększa się liczba arbitrów prowadzących mecze w naszym regionie.

W przeciągu tych trzech lat, pomimo okresu pandemicznego, kurs rozpoczęło ponad setka nowych arbitrów. Część zrezygnowała z sędziowania, jednak spora grupa wciąż prowadzi zawody w Podokręgu Legnica. Co więcej, wielu z nich jest już wyróżniającymi się arbitrami w naszym regionie. W tym gronie na pewno trzeba wyróżnić młodych sędziów, którzy mają na swoim koncie już debiuty w Saller Klasie Okręgowej – Kajetan Kasprzyk, Dawid Wolan czy Amadeusz Opaliński. W gronie nowicjuszy nie brakuje również piłkarskich weteranów, którzy w ostatnim czasie ukończyli wspomniany kurs. Ten szlak przetarł niejako Wojciech Grzyb, legenda Ruchu Chorzów czy doświadczeni ligowcy z naszego regionu Daniel Dudkiewicz i Jacek Terpiłowski.

- Drzwi do grona Kolegium Sędziów Legnica są otwarte dla wszystkich. Każdy dostanie swoją szansę, dlatego zapraszamy zarówno młodych kandydatów, jak i doświadczonych zawodników. Sędziowanie to przygoda życia i możliwość poznania wielu fantastycznych osób – podkreśla Marek Opaliński.

Zapisy na kurs sędziowski potrwają do 15 sierpnia. Sam kurs rozpocznie się tydzień później, a zakończy się egzaminem w dniu 2 września. Więcej informacji można uzyskać pod adresem email: wslegnica@dolnoslaskizpn.pl bądź numerem telefonu: 509 262 591.