Kacper Terlecki podpisał profesjonalny kontrakt / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Kacper Terlecki podpisał profesjonalny kontrakt 7 cze

Kacper Terlecki podpisał profesjonalny kontrakt

Zagłębie Lubin S.A. informuje, iż 16-letni pomocnik Kacper Terlecki podpisał z naszym Klubem nową umowę, na mocy której będzie reprezentował miedziano-biało-zielone barwy do 30 czerwca 2025 roku.

7 cze 2022 11:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Zawodnik urodzony 31 lipca 2005 roku występuje w zespołach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie od sezonu 2015/16. Reprezentant Polski do lat 17 regularnie przechodził przez kolejne etapy szkolenia w naszej Akademii, a także doczekał się debiutu w drugiej drużynie Miedziowych, który miał miejsce 19 marca obecnego roku podczas zremisowanego starcia z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Utalentowany pomocnik w minionej kampanii rozegrał również 17 meczów na poziomie Centralnej Ligi Juniorów i sięgnął z zespołem U-18 po tytuł Mistrza Polski. Do swojego dorobku dorzucił jeszcze trzy trafienia. 

Nowy kontrakt Kacpra Terleckiego obowiązuje do zakończenia sezonu 2024/2025.

 

Kacper Terlecki

- Jest to na pewno nagroda za ciężką pracę i motywacja do dalszych działań. Czuję się dobrze w Zagłębiu i chcę dalej realiować swoje plany. 

Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski

- Ten ruch pokazuje, że poważnie patrzymy w kierunku Kacpra, ale także w kierunku zawodników o tym pokroju. Wiążemy z tym chłopakiem ogromną przyszłość jeżeli chodzi o występy w pierwszym zespole KGMH Zagłębia Lubin. Liczymy na to, że ze swoimi umiejętnościami, nastawieniem i charakterem będzie to w przyszłości znaczący piłkarz naszej drużyny. Ma ku temu wszelkie predyspozycje, jesteśmy bardzo zadowoleni, że Kacper Terlecki podpisał w pełni profesjonalny kontrakt i rozpocznie 13 czerwca przygotowania z pierwszy zespołem.

Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Michał Kielan

- Bardzo cieszę się z podpisania kontraktu z Kacprem Terleckim. Zawodnik bardzo mocno na to zapracował. Kacper to przyszłość Zagłębia Lubin, a jego nowy kontrakt to potwierdzenie kierunku, w którym będzie podążał Klub.

Kacper, gratulujemy i życzymy powodzenia!