70 lat Zagłębia Lubin 4 mar

70 lat Zagłębia Lubin

Za nami uroczysta ceremonia 70-lecia Zagłębia Lubin. Klub podziękował najbardziej zasłużonym pracownikom i odznaczył osoby, które budowały Zagłębie i doprowadziły je do sukcesów. W trakcie ceremonii zaprezentowany został ?Piłkarz 70-lecia?, wyboru dokonali kibice, którzy doceniali sportową klasę Romualda Kujawy.

4 mar 2017 11:22

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Klub- Najważniejsze, że mogliśmy się razem spotkać, widok tych wszystkich zasłużonych dla Klubu osób, daje nam kolejną motywację do pracy. Jesteśmy dumni z naszej historii i chcemy ją pielęgnować. Przez te wszystkie lata w Zagłębiu grali znakomici piłkarze, uznawani za najlepszych w swoich czasach, w klubie pracowali pasjonaci, którzy wprowadzili go na wysoki poziom organizacyjny. My, czerpiąc z takich wzorców, chcemy być jeszcze lepsi, rozwijać się i cieszyć z kolejnych sukcesów Naszego Zagłębia Lubin. Mam nadzieję, że kolejne rozdziały historii Klubu będziemy pisali w godny sposób. Dziękuję wszystkim za obecność, również przyjaciołom, właścicielom i sponsorom Zagłębia Lubin. Wszyscy sprawili, że nasza uroczystość była wyjątkowym świętem - ceremonię 70-lecia podsumował prezes Robert Sadowski.

Głos zabrał również "Piłkarz 70-lecia" Romuald Kujawa, były kapitan zespołu, mistrz Polski w barwach Zagłębia, laureat "Złotych Butów", a przede wszystkim, jak zawsze podkreśla, wychowanek naszego klubu: - Przede wszystkim jestem zaszczycony tytułem, dziękuję kibicom, którzy oddali na mnie swoje głosy. Chociaż reprezentowałem również inne barwy, jestem wychowankiem Zagłębia Lubin, zżytym z klubem i samym miastem. Regularnie chodzę na mecze mojej drużyny, wspieram ją z trybun. Aktualnie gram w zespole oldbojów, więc spotykam się z niektórymi kolegami z boiska. Natomiast sama ceremonia to dla mnie wielkie przeżycie, bo spotkałem się ze znajomymi, których nie widziałem od dawna, bo mieszkamy i żyjemy z dala od siebie. Impreza zgromadziła kilka pokoleń, więc to dowodzi, że Zagłębie Lubin jest klubem z tradycjami, z historią i wspaniałymi sukcesami sportowymi.