75 lat Zagłębia Lubin 28 mar

75 lat Zagłębia Lubin

Za nami uroczysta ceremonia obchodów 75-lecia Zagłębia Lubin. Z uwagi na pandemiczne obostrzenia ceremonia odbyła się w formie multimedialnej. Podczas trwającego blisko 1,5 godziny spotkania kibice mieli okazję poznać historię założenia drużyny piłkarskiej w Lubinie, wrócić pamięcią do największych sukcesów seniorów oraz drużyn młodzieżowych, a także zobaczyć rozmowy z bohaterami minionych czasów.

28 mar 2021 14:36

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

W trakcie uroczystej gali poznaliśmy wybory kibiców na najlepszą jedenastkę, trenera oraz piłkarza 75-lecia Klubu. Od początku lutego sympatycy Miedziowych wysyłali swoje kandydatury na dedykowaną skrzynkę mailową. W drużynie 75-lecia znaleźli się: Jarosław Bako, Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Romuald Kujawa, Costa Nhamoinesu, Andrzej Szczypkowski, Zbigniew Szewczyk, Arkadiusz Woźniak, Rudolf Konieczny, Ilian Micanski i Edward Kicior.

W kategorii trenera 75-lecia nie było zaskoczenia i po tytuł sięgnął nieżyjący już Stanisław Świerk, wybitny szkoleniowiec Miedziowych w latach 80-83 oraz 88-90. Piłkarzem 75-lecia według kibiców został były kapitan zespołu, a obecnie Dyrektor Sportowy Lubomir Guldan.

- Bardzo dziękuję za nagrodę. Bycie wybranym przez kibiców piłkarzem 75-lecia to dla mnie zaszczyt. Dziękuję również za miejsce w najlepszej jedenastce, tym bardziej, że przez 75 lat w Zagłębiu grało wielu dobrych piłkarzy. Dziękuję kibicom, trenerom i kolegom, z którymi grałem. Przez 7,5 lat kiedy grałem przeżyłem bardzo dużo. Były zarówno ciężkie jak i lepsze chwile. Wiele się tu nauczyłem, mam same pozytywne wspomnienia. Życzę Zagłębiu wielu sukcesów, topowych wychowanków, powrotu na europejskie salony oraz emocji, które czuliśmy grając w europejskich pucharach – mówił po przyznaniu wyróżnienia Lubomir Guldan.

Z uwagi na pandemiczne obostrzenia ceremonia odbyła się w formie multimedialnej. Podczas trwającego blisko 1,5 godziny spotkania kibice mieli okazję poznać historię założenia drużyny piłkarskiej w Lubinie, wrócić pamięcią do największych sukcesów seniorów oraz drużyn młodzieżowych, a także zobaczyć rozmowy z bohaterami minionych czasów. Ciekawie o przeszłości opowiadali historycy Adam Babicz i Krzysztof Kostka oraz byli lub obecni zawodnicy i trenerzy. Na scenie zobaczyliśmy m.in. Jędrzeja Kędziorę, Zbigniewa Grzybowskiego, Konrada Forenca, Lubomira Guldana oraz trenerów Adama Buczka i Tomasza Bożyczkę. Ponadto o swoich pierwszych chwilach w Zagłębiu opowiadali wychowankowie Adrian Błąd, Arkadiusz Woźniak i Filip Jagiełło.