Artur Jankowski nowym Prezesem Zarządu Zagłębia Lubin S.A. 16 gru

Artur Jankowski nowym Prezesem Zarządu Zagłębia Lubin S.A.

Rada Nadzorcza Zagłębia Lubin S.A. powołała Artura Jankowskiego na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki.

16 gru 2019 09:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

Artur Jankowski jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Z tą uczelnią nadal pozostaje związany, prowadząc zajęcia z zakresu rekrutacji, sprzedaży oraz mediów. Posiada dwudziestoletnią praktykę w zarządzaniu i doświadczenie w pracy w działach sprzedaży i marketingu.

Z zawodu trener biznesu, wykładowca, praktyk z zakresu sprzedaży, negocjacji, zarządzania i obsługi klienta. Od 1993 roku pracował w Radiu Flash, największej stacji lokalnej w Polsce, gdzie w 1996 roku został Dyrektorem Sprzedaży i tą funkcję sprawował aż do 2001 roku. W latach 2001 - 2006 był dyrektorem sprzedaży w G.R.A S.A. Zarządzał działami w Katowicach, Poznaniu, Krakowie i Łodzi. Tworzył projekt budowy i rozwoju stacji radiowej „Złote Przeboje” w Łodzi, a także działu sprzedaży w Poznaniu. W latach 2006 - 2007 zaś był dyrektorem Sprzedaży i Marketingu katowickiego dziennika „Sport".

Przeszkolił kilkaset grup handlowych i menadżerów odpowiedzialnych za zarządzanie, sprzedaż i bezpośredni kontakt z klientem. Jako dyrektor operacyjny prowadził i zarządzał organizacjami do czterystu pracowników w Warszawie, Łodzi, Krakowie i Poznaniu. Przez trzy lata był Prezesem Zarządu spółki ITD24 zajmującej się sektorem IT – SUCURE.  

W latach 2014-2017 zasiadał w Radzie Nadzorczej klubu Górnik Zabrze S.S.A, a od roku 2011 do 2014 był jego Prezesem. W trakcie sprawowania tej funkcji, drużyna z Zabrza w rozgrywkach ekstraklasy zajęła odpowiednio ósme, szóste i piąte miejsce w tabeli na koniec sezonu. W tym czasie przeprowadził również transfer Arkadiusza Milika do Bayer 04 Leverkusen i Łukasza Skorupskiego do AS Roma.

W latach 2012-2016 był członkiem Komisji Rewizyjnej PZPN i pozostał w niej na kolejne lata kadencji 2016-2020. Od 2012 do 2016 roku piastował stanowisko Wiceprezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W obecnej kadencji, jest członkiem Zarządu.

W latach 90. był w pierwszej Komisji Piłki Nożnej Pięcioosobowej przy PZPN oraz menadżerem Reprezentacji Polski. Przez trzy ostatnie lata zarządzał jednym z najlepszych klubów piłki ręcznej w Polsce – NMC GÓRNIK ZABRZE.

Nowemu prezesowi życzymy powodzenia w realizacji wyznaczonych celów!