Chcemy gościć mundial U-20! / Klub / KGHM Zagłębie Lubin
Chcemy gościć mundial U-20! 8 lis

Chcemy gościć mundial U-20!

Zagłębie wraz z władzami Lubina stara się o organizację Mistrzostw Świata do lat 20 w 2019 roku. - Wczoraj wspólnie z władzami miasta złożyliśmy aplikację miasta gospodarza turnieju finałowego - informuje Prezes Zarządu Zagłębia Lubin Robert Sadowski.

8 lis 2017 11:42

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Klub

Wszystkie niezbędne dokumenty trafią teraz do Polskiego Związku Piłki Nożnej. Federacja prześle swoją aplikację do FIFA, która w najbliższych miesiącach dokona wyboru gospodarza turnieju.

Mundial ma odbyć się w 2019 roku, a więc w 100. rocznicę powstania PZPN.

- Mamy nadzieję, że światowa federacja powierzy Polsce organizacje mistrzostw, a Lubin będzie jednym z miast gospodarzy - mówi prezes Sadowski.

Sternik Miedziowych ma świadomość, że to dla klubu olbrzymia promocja i szansa rozwoju na wielu płaszczyznach. - Ewentualna organizacja takiej imprezy w Lubinie to wielkie wyróżnienie, ale też pewnego rodzaju test dla klubu i władz samorządowych. Jestem przekonany, że wspólnie sprostamy temu zadaniu - podkreśla.

- Z niecierpliwością czekamy na termin wyboru i liczymy, że Lubin znajdzie się na liście miast kandydatów polskiej aplikacji do organizacji tego bardzo prestiżowego turnieju - puentuje Robert Sadowski.