Falubazowa Pigułka | Patryk Dudek o celach na sezon 2019 | Trwa nabór do F16 Falubaz Girls 22 sty

Falubazowa Pigułka | Patryk Dudek o celach na sezon 2019 | Trwa nabór do F16 Falubaz Girls

Czołem Zagłębie! W kolejnej Falubazowej Pigułce wypowiedzi dwóch zawodników zielonogórskiej drużyny. Sezon 2018 w cyklu Grand Prix podsumowuje Patryk Dudek, a o przygotowaniach do sezonu 2019 opowie Mateusz Tonder. W Zielonej Górze trwają także przygotowania organizacyjne do sezonu 2019. Jednym z etapów jest nabór do grupy F16 Falubaz Girls.

22 sty 2019 11:57

Fot. Falubaz Zielona Góra
Autor Falubaz Zielona Góra

Udostępnij

Klub

Cel na Grand Prix 2019? Półfinał w każdym turnieju

Dla Patryka Dudka sezon 2019 będzie trzecim w stawce uczestników Grand Prix. DuZers po wielkim sukcesie w swoim debiucie i zdobycie tytułu Wicemistrza Świata, w minionym roku był poza podium. Mimo to nasz zawodnik był zadowolony ze swoich wyników.

Spodziewałem się, że będzie to dla mnie trudny rok. Po dużym sukcesie w sezonie 2017 wszyscy myśleli, że mogę być najlepszy w kolejnym sezonie. Jak widzimy, po osiągnięciu dobrego wyniku trudno jest to powtórzyć rok później. Jason Doyle również miał ciężki rok po zdobyciu tytułu Mistrza Świata. Moim celem było miejsce w pierwszej ósemce i prawie mi się to udało. W sezonie 2018 miał duże wahania formy. Rundy w Hallstavik i Horsens były dla mnie bardzo trudne. Zdobyłem tam tylko sześć punktów, czyli mniej niż założone przeze mnie minimum. Dwukrotnie udało mi się jednak stanąć na podium no i wygrałem swoje drugie w karierze Grand Prix, czyli rundę w Krsko. Turniej w Gorzowie był bardzo nerwowy, szczególnie przez upadek w finale i powtórkę tego biegu. Myślę, że w tych zawodach mogłem pokusić się o lepszy wynik, ale ostatecznie byłem czwarty. Jestem zadowolony z całego sezonu. Szkoda tylko, że nie mogłem pojechać w Toruniu, gdzie wygrałem swój pierwszy w karierze turniej Grand Prix - powiedział Patryk w rozmowie z serwisem speedwaygp.com


Pochwały dodatkowo mnie motywują

Mateusz Tonder, junior Falubazu Zielona Góra, do sezonu 2019 przygotowuje się indywidualnie pod okiem trenera Radosława Walczaka. Dodatkowo w styczniu ,wspólnie z pozostałymi juniorami i Patrykiem Dudkiem, trenował w Białce Tatrzańskiej na obozie Głodówka.

To już drugi obóz na Głodówce, ale ten zaliczam do bardzo udanego i dobrze przepracowanego. Było dużo treningów, które wiele mi dały. Chodź było ciężko, to nie było odpuszczania, za rok też na pewno tam pojadę. Treningi indywidualne i grupowe to dwie różne rzeczy. Rok temu trenowałem w grupie i choć fajnie było ćwiczyć z kolegami, to zajęcia indywidualne dają mi o wiele więcej. Teraz nie ma mowy nawet o lekkim odpuszczaniu. Cały czas ćwiczę na pełnych obrotach. Już teraz czuję, że moja forma poszła mocno do przodu, a przecież przede mną jeszcze dwa miesiące zajęć. Bardzo miło mi usłyszeć pochwały od trenera, bardzo mu za to dziękuje. Staram się i dbam o to, żeby być bardzo dobrze przygotowanym. Pochwały od trenera dają mi bardzo duża motywacje. Trenujemy teraz bardziej pod kątem akrobatyki. Mamy dużo rozciągania i gimnastyki. Treningi siłowe już powoli odchodzą na bok. Na początku lutego z całą drużyną jadę na obóz do Szklarskiej Poręby. Tam nie tylko się zintegrujemy, ale także pojeździmy na nartach - powiedział nam Mateusz, który w sezonie 2019 będzie podstawowym zawodnikiem formacji młodzieżowej w Falubazie.


Dołącz do grupy F16 Super Falubaz Girls!

F16 Falubaz Girls to grupa dziewczyn doskonale znana nie tylko wśród kibiców Falubazu, ale również wszystkich fanów speedwaya. Dziewczyny uświetniają ligowe mecze przy W69, a także są ambasadorkami klubu na różnych wydarzeniach.

Jesteś młoda, energiczna, a co najważniejsze - lubisz żużel i Falubaz – przed Tobą wyjątkowa okazja, by dołączyć do grupy F16 Falubaz Girls. Zgłoś się do nas i stań się częścią wielkiego, żużlowego widowiska. Mile widziane będzie doświadczenie w pracy jako hostessa, modelka, tancerka.

Warunkiem udziału w castingu jest ukończenie 18. roku życia oraz przesłanie wypełnionej ankiety (do pobrania na stronie klubowej) oraz zdjęć twarzy i sylwetki na adres f16@falubaz.com. Ankietę możecie pobrać klikając w poniższy link.

Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia 2019. Z wybranymi kandydatkami skontaktujemy się i zaprosimy na spotkanie w siedzibie klubu.

Zapraszamy!