Falubazowa Pigułka | Patryk Dudek wrócił do jazdy. Po jego kontuzji nie ma już śladu 29 sty

Falubazowa Pigułka | Patryk Dudek wrócił do jazdy. Po jego kontuzji nie ma już śladu

Cześć, Miedziowi! Kiedy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wylewają siódme poty na obozie w Turcji, żużlowcy Falubazu szykują się do zgrupowania w Szklarskiej Porębie. Zanim jednak ruszą na trasy narciarskie, niektórzy z nich zdecydowali się już teraz wsiąść na motocykle. Uczynił to między innymi Patryk Dudek. Dla Wicemistrza Świata z sezonu 2017 był to pierwszy kontakt z motocyklem od września, kiedy to doznał kontuzji ręki.

29 sty 2019 12:40

Fot. Falubaz Zielona Góra
Autor Falubaz Zielona Góra

Udostępnij

Klub

Patryk Dudek na YCF Arenie jeździł na pitbike-ach. Nas cieszy przede wszystkim informacja o powrocie do pełnej sprawności DuZersa.

YCF Arena w Bileczynach to miejsce, który zimą jest bardzo popularne wśród żużlowców. Kryty tor to świetne miejsce do jazdy na pitbike-ach, jednej z form przygotowań do sezonu żużlowego. Rok temu w tym miejscu trenowali między innymi nasi juniorzy. Dziś pierwsze kółka w roku 2019 kręcił tu Patryk Dudek.

Podobnie jak niedźwiedzie, my żużlowcy też powoli wybudzamy się z zimowego snu i wracamy do jazdy. Ja korzystam z faktu, że blisko tego toru mieszka moja babcia i często tutaj się pojawiam. Tak jak zapowiadałem w grudniu, że w marcu będę gotowy, tak dzisiaj mogę to potwierdzić. Po pierwszych jazdach czuję się dobrze, a wręcz fenomenalnie - powiedział DuZers.


Światowy tenis w Zielonej Górze. Już w lutym turniej Fed Cup

Już 6 lutego początek turnieju Fed Cup w Zielonej Górze. Będzie to jedyna okazja, by zobaczyć w Polsce na żywo tenisistki ze światowej czołówki.

Liderką reprezentacji Polski będzie Magda Linette, ale nie mniejsze zainteresowanie wzbudzi z pewnością Iga Świątek. Juniorska mistrzyni Wimbledonu rozpoczęła sezon od mocnego uderzenia. Przebiła się przez eliminacje Australian Open i zadebiutowała w seniorskim wielkim szlemie. W 1 rundzie 17-latka pokonała notowaną w czołowej setce i niemal dekadę starszą Rumunkę Anę Bogdan. Zatrzymała ją dopiero rozstawiona Włoszka, Camila Giorgi. Iga zagrała także w turnieju par mieszanych, w duecie z deblowym mistrzem Wimbledonu z 2017 roku, Łukaszem Kubotem. Polska para odpadła w 1/8 finału.

Reprezentantki Polski podczas turnieju w Zielonej Górze o awans do Grupy Światowej zagrają z Dunkami i Rosjankami. Faworytkami będą zawodniczki Sbornej. Na pierwszej rakiecie wystąpi Daria Kasatkina.

Początek turnieju Fed Cup 6 lutego. Tenisistki będą rywalizować w hali CRS. Karnety można kupować tutaj: pzt.abilet.pl