Falubazowa Pigułka | Żużlowcy po zgrupowaniu i Super Bankiecie 20 lut

Falubazowa Pigułka | Żużlowcy po zgrupowaniu i Super Bankiecie

Cześć Miedziowi! Na wstępie gratulujemy Wam zwycięstwa w Derbach. Cały Falubaz trzymał za Was kciuki w tym jakże ważnym i prestiżowym spotkaniu. W regionie miedziowym Tylko Zagłębie! A co słychać w Zielonej Górze? Falubaz wrócił ze zgrupowania w Szklarskiej Porębie, a w piątek spotkał się na Super Bankiecie ze sponsorami.

20 lut 2019 09:41

Fot. Falubaz Zielona Góra
Autor Falubaz Zielona Góra

Udostępnij

Klub

#FalubazSuperCamp2019 w Szklarskiej Porębie

To było dobrze przepracowanych pięć dni. Żużlowcy Falubazu Zielona Góra w piątek 15 lutego wrócili z zimowego zgrupowania w Szklarskiej Porębie. Po raz kolejny miejsce zakwaterowania naszej drużyny był resort Norweska Dolina, gdzie w komfortowych warunkach mogliśmy odpoczywać po ciężkich treningach na trasach biegowych. Biegówki były najważniejszą częścią całego pobytu. Zawodnicy codziennie pojawiali się na Polanie Jakuszyckiej, gdzie pokonywali kilkunastokilometrowe trasy. Popołudniami na drużynę czekały zajęcia integracyjna jak turniej na torze kartingowym, czy wizyta w Termach Cieplickich.

Super Bankiet Falubazu

Po powrocie ze zgrupowania cała zielonogórska drużyna wzięła udział w uroczystej gali dla sponsorów i przyjaciół w klubu. W jej trakcie podsumowano sezon 2018 i podziękowano za wsparcie dla klubu. Udział w Super Bankiecie wziął m.in. Prezes Zarządu KGHM Zagłębie Lubin - Mateusz Dróżdż.

 

Falubaz planuje pierwszy trening i sparingi

Korzystne warunki atmosferyczne panujące od kilku dni w Zielonej Górze powodują, że coraz mocniej wyczekujemy pierwszego wyjazdu na tor i ścigania. To być może nastąpi już w drugim weekendzie marca.

Jeżeli będzie pogoda, to będziemy chcieli jeździć na torze w Zielonej Górze. Jeżeli pojawią się problemy to 11, 12 i 13 marca wybierzemy się do Krsko. Na 21 marca mamy zaplanowany sparing w Lesznie, a dzień później rewanż w Zielonej Górze. Następnie 27 marca pojedziemy trening punktowany w Rybniku, a 29 marca rybniczanie przyjadą do Zielonej Góry. Zostanie nam jeszcze jeden termin, czyli 31 marca. Ten dzień rezerwujemy sobie na trening indywidualny - powiedział nam Adam Skórnicki po piątkowej gali dla sponsorów.

Już dziś możemy do podanych wyżej terminów dopisać kolejne. Wstępnie ustalono, że 9 marca żużlowcy Falubazu wybiorą się do niemieckiego Wittstock na trening i sparing z tamtejszą drużyną MSC Wolfe. Niewykluczone, że kolejna jednostka treningowa odbędzie się na tym samym torze dzień później.

Plany treningowe i sparingowe Falubazu:

09.03 - sparing z MSC Wolfe w Wittstock
11.03 - 13.03 - treningi w Krsko
21.03 - sparing z FOGO Unią w Lesznie
22.03 - sparing z FOGO Unią w Zielonej Górze
27.03 - sparing z ROW-em w Rybniku
29.03 - sparing z ROW-em w Zielonej Górze

Do powyższej rozpiski dodać należy treningi przy W69 oraz starty naszych zawodników w turniejach indywidualnych. Wszystko wskazuje więc na to, że jeśli tylko dopiszą warunki atmosferyczne, to nasi zawodnicy będą mieli wystarczająco dużo okazji do jazdy i testów przed inauguracją rozgrywek PGE Ekstraligi. Ta już 5 kwietnia. W Zielonej Górze Falubaz podejmie Get Well Toruń.