Filip Jagiełło sprzedany do Genoa CFC 31 sty

Filip Jagiełło sprzedany do Genoa CFC

Zagłębie Lubin S.A. osiągnęło porozumienie w kwestii warunków transferu definitywnego pomocnika Filipa Jagiełły do 13. drużyny włoskiej Serie A – Genoa CFC. Po pozytywnym przejściu testów medycznych wychowanek „Miedziowych” podpisał z nowym klubem 4,5-letni kontrakt. Jagiełło rundę wiosenną obecnego sezonu spędzi jednak na zasadzie wypożyczenia w KGHM Zagłębiu Lubin i do nowego klubu przeniesie się dopiero po zakończeniu sezonu 2018/2019.

31 sty 2019 19:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

Filip Jagiełło urodził się 8 sierpnia 1997 roku w Lubinie. Od początku swojej kariery gra w KGHM Zagłębiu, przeszedł przez wszystkie etapy szkolenia w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Wychowanek lubinian zadebiutował w pierwszym zespole 15 grudnia 2013 roku w przegranym 1:2 meczu 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy z Ruchem Chorzów. Dotychczas w pierwszym zespole „Miedziowych” rozegrał 83 mecze - zdobył trzy bramki i zanotował sześć asyst.

Związany od dziecka z KGHM Zagłębiem piłkarz jest także reprezentantem Polski, w której występuje regularnie od kategorii U-15. Obecnie jest członkiem prowadzonej przez trenera Czesława Michniewicza kadry U-21, która latem we Włoszech i San Marino zagra w Mistrzostwach Europy U-21.

W trwających obecnie rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy 2018/2019 Filip wystąpił w 17 meczach KGHM Zagłębia, w których zdobył jednego gola i zanotował dwie asysty.

- Negocjacje w sprawie transferu Filipa Jagiełły były bardzo intensywne, dlatego cieszymy się z ich pozytywnego zakończenia i przejścia Filipa do Genui. Chciałbym podkreślić, że Filip nie przechodzi do Genoa CFC na mocy aktywowania zawartej w kontrakcie klauzuli odstępnego, więc tym samym osiągnęliśmy wyższą kwotę niż ta, która została wpisana w umowę. Na odejściu piłkarza nie ucierpi także pierwsza drużyna, bowiem do końca sezonu pozostanie on w Lubinie i będzie walczył z KGHM Zagłębiem o jak najlepszy wynik na koniec sezonu. W zespole są szykowani następcy, którzy mamy nadzieję, w przyszłości będą także grać w najlepszych ligach Europy. Będziemy naszego wychowanka mocno wspierać i głęboko wierzymy, że odnajdzie się w Genui tak dobrze, jak Krzysztof Piątek – powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Mateusz Dróżdż.

- Wynegocjowaliśmy także atrakcyjny procent od kolejnego transferu, co ochroni interes klubu, jeśli zawodnik przejdzie w przyszłości do innego klubu, nawet w ramach tej samej federacji. Należy także pamiętać, że ze względu na to, że jedynym klubem w karierze Filipa było Zagłębie, dodatkowo mamy szansę otrzymać w przyszłości bonus w postaci pełnej kwoty Solidarity Contriubution – dodał prezes „Miedziowych”.

- Przejście Filipa do Serie A niezwykle nas cieszy, bo transfer uzdolnionego zawodnika do tak silnej ligi, to nie tylko szansa dla niego samego, ale także dalszy proces budowy marki klubu na rynku europejskim. To także bodziec dla zawodników Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, dzięki któremu młodzież widzi, że warto ciężko pracować i poprzez grę w KGHM Zagłębiu może wybić się do bardzo dobrego klubu – zakończył Mateusz Dróżdż.

#PowodzeniaFilip!