Kolejny "Miedziowy" w wielkim klubie! Krzysztof Piątek przeniósł się do AC Milan 24 sty

Kolejny "Miedziowy" w wielkim klubie! Krzysztof Piątek przeniósł się do AC Milan

Napastnik Krzysztof Piątek przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego z Genoa CFC do AC Milan. Zawodnik, który prawdziwą szansę otrzymał w KGHM Zagłębiu Lubin trafił do nowego klubu za rekordową kwotę 35 milionów euro.

24 sty 2019 13:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

Krzysztof Piątek rozpoczynał swoją piłkarską w Dziewiątce Dzierżoniów, następnym przystankiem w jego rozpoczynającej się karierze był największy klub w regionie - dzierżoniowska Lechia. Tam pod wodzą trenerów Andrzeja Bolisęgi i Zbigniewa Soczewskiego zbierał kolejne piłkarskie szlify.

Zawodnik został w 2012 roku wypatrzony przez skautów "Miedziowych" i po przejściu testów dołączył do zespołu rezerw. Dobre występy w drugim zespole zaowocowały sportowym awansem do KGHM Zagłębia Lubin. O kulisach pozyskania Krzysztofa Piątka opowiedział dla weszlo.com Paweł Karmelita - były trener rezerw, obecnie asystent Bena van Daela w pierwszym zespole lubinian.

– Był to bodaj ostatni rok Młodej Ekstraklasy. W zimie 2012/13 dużo zawodników przeszło z mojej drużyny do pierwszego zespołu. Wśród nich między innymi Damian Kowalczyk, na którym opieraliśmy grę w ataku. No więc podjęliśmy decyzję: szukamy wzmocnień. Jednym z trenerów w akademii był trener bramkarzy Jacek Kubasiewicz. Chodził wtedy za mną i cały czas powtarzał mi: „Paweł, musisz sprawdzić dwóch chłopaków. Musisz, musisz, musisz. Gwarantuję ci, to bardzo dobrzy chłopcy, ręczę za nich osobiście”. Zaprosiliśmy więc Krzyśka i Jarka Jacha. Okazało się, że Jacek jest prawdziwym odkryciem, jeśli chodzi o skauting, decyzja mogła być tylko jedna: ci chłopcy muszą zostać – zdradził w rozmowie z weszlo.com Paweł Karmelita (cały artykuł można przeczytać tutaj).

W maju 2014 roku w pierwszej drużynie szansę Piątkowi dał Piotr Stokowiec, który budował wówczas zespół, który miał wywalczyć awans z I ligi do rozgrywek ekstraklasy.

Piłkarz bardzo dobrze prezentował się w zespole "Miedziowych" na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce oraz po awansie do ekstraklasy. W 2016 roku Krzysztof zdecydował, że chciałby kontynuować swoją karierę w innym klubie, stąd też za wysoką jak na polskie warunki kwotę odszedł do Cracovii. W zespole z Krakowa "Bania" jeszcze bardziej się rozwinął i przed obecnym sezonem trafił do włoskiego zespołu Genoa CFC. Tam stał się liderem, uznawany był za rewelację rozgrywek, gdzie w rundzie jesiennej zdobył 21 bramek w 23 meczach. Nie umknęło to skautom najlepszych klubów w Europie (m.in. Realu Madryt i Chealsea), które coraz poważniej interesowały się usługami zawodnika. Ostatecznie zawodnik wybrał AC Milan, z którym podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

– Transfer Krzysztofa Piątka do AC Milan, to jasny sygnał dla naszych młodych zawodników z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, że wychowanek naszej akademii może trafić do największych klubów w Europie. Krzysiek osiągnął to wszystko ciężką pracą, pokorą i determinacją – powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A.

– Krzysztof Piątek, jako jeden z niewielu zawodników, w ostatni dzień swojej gry w Zagłębiu osobiście podziękował za szansę, jaką dostał od klubu. W dodatku po przejściu do Cracovii zawsze znajdował czas, aby porozmawiać na stadionie swojego nowego zespołu. Jako Zagłębie Lubin S.A. oraz Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie życzymy temu zawodnikowi powodzenia, liczymy na to, że w Mediolanie wykona kolejny krok naprzód i nadal będzie realizował swoje marzenia – dodał sternik "Miedziowych".

Piątek to kolejny po Piotrze Zielińskim (SSC Napoli) i Jarosławie Jachu (Crystal Palace FC) piłkarz, który przechodząc przez Akademię Piłkarską KGHM Zagłębie oraz pierwszy zespół KGHM Zagłębia Lubin trafił do klubu z europejskiego topu. Należy również pamiętać o tym, że w swoich polskich zespołach o ich sile stanowią także wychowankowie naszego klubu: Damian Dąbrowski (Cracovia) oraz Jarosław Kubicki (Lechia Gdańsk).

23-latek w pierwszym zespole KGHM Zagłębia Lubin rozegrał 85 meczów, zdobył 18 bramek i zanotował 9 asyst.

Klub gratuluje Krzysztofowi Piątkowi transferu do AC Milan, życzy samych sukcesów i z radością będzie obserwował swojego byłego piłkarza w barwach nowego zespołu!

#GratulujemyBania!