Komentarz prezesa Michała Kielana w związku z decyzją o zmianach w sztabie szkoleniowym / Klub / KGHM Zagłębie Lubin
Komentarz prezesa Michała Kielana w związku z decyzją o zmianach w sztabie szkoleniowym 8 lis

Komentarz prezesa Michała Kielana w związku z decyzją o zmianach w sztabie szkoleniowym

W związku z dzisiejsza decyzją o zmianach w sztabie szkoleniowym KGHM Zagłębia Lubin poprosiliśmy o komentarz prezesa zarządu Michała Kielana.

8 lis 2022 16:22

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

Prezes Michał Kielan

To była dla mnie bardzo trudna decyzja, poprzedzona licznymi rozmowami i dokładną analizą sytuacji. W ostatnich tygodniach drużyna gra zdecydowanie poniżej oczekiwań nas wszystkich. Zmiana trenera jest zawsze ostatecznością, dlatego dałem drużynie i sztabowi czas. Po ostatnim meczu w Mielcu uznałem, że zmiana będzie w obecnej sytuacji najlepszym wyjściem dla klubu. Potrzebujemy zrobić krok do przodu, przy czym na pewno nie zejdziemy z obranej przez nas drogi, którą jest stawianie na młodych, perspektywicznych zawodników. 

Mam swoje wymagania wobec liderów zespołu, o których oni doskonale wiedzą. Po ostatnim meczu rundy będziemy podsumowywać naszą sytuację, zarówno punktową, jak i kadrową, by zespół po przerwie zimowej prezentował się zdecydowanie lepiej. Wiem doskonale, że Zagłębie stać na zdecydowanie więcej i tego wymagam zarówno od trenerów jak i samych piłkarzy.

Przed nami bardzo trudny mecz z Rakowem. Zdaję sobie sprawę z napięcia wokół gry zespołu, natomiast proszę kibiców o wsparcie w czasie meczu, tak jak w poprzednim sezonie, gdy mimo dużo trudniejszego położenia wspólnymi siłami udało się wywalczyć trzy punkty i utrzymanie w Ekstraklasie. 

Wybór nowego szkoleniowca zostanie dokonany możliwie jak najszybciej, natomiast nie działamy pod wpływem emocji. Chcemy wybrać trenera, który wniesie do zespołu i całego klubu dodatkową wartość. Dziękuję za wykonaną pracę trenerowi Stokowcowi. Życzę mu wszystkiego najlepszego w dalszej karierze.