Odwiedziliśmy ratowników-bohaterów z ZG Rudna! 5 lut

Odwiedziliśmy ratowników-bohaterów z ZG Rudna!

Dbając o swoje górnicze korzenie oraz przywiązanie do regionu Zagłębia Miedziowego, z wyrazami wielkiego szacunku i uznania Zagłębie Lubin S.A. odwiedziło ratowników biorących udział w akcji w ZG Rudna. W bohaterski sposób przeprowadzili oni akcję ratunkową górników, którzy 29 stycznia, w wyniku wstrząsu w ZG Rudna, znaleźli się w strefie zagrożenia.

5 lut 2019 14:14

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

Nasza wizyta, której przewodniczył Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Mateusz Dróżdż, miała miejsce we wtorek 5 lutego przed południem. Sternik „Miedziowych”, w imieniu całego klubu i społeczności Zagłębia Lubin, przekazał ratownikom wielkie wyrazy uznania i szacunku, doceniając tym samym ich zaangażowanie i poświęcenie, bowiem wielokrotnie, w trosce o innych, narażają własne zdrowie i życie. Wszyscy ratownicy, oprócz pamiątkowej koszulki z motywem szybu górniczego oraz symbolem #MiedziowaTożsamość, otrzymali od nas bilety na mecz derbowy KGHM Zagłębie Lubin – Miedź Legnica, który odbędzie się w niedzielę 17 lutego o 15:30.

- Akcja przeprowadzona przez ratowników była czynem bohaterskim, z którego dumni są wszyscy mieszkańcy Zagłębia Miedziowego. Uratowanie każdego z poszkodowanych, patrząc na okoliczności, to cud i wielkie szczęście dla wszystkich osób związanych z Grupą Kapitałową i regionem. Doceniamy to, co dla nas, naszych rodzin, przyjaciół i znajomych pracujących w Grupie Kapitałowej robią ratownicy, dlatego postanowiliśmy osobiście ich odwiedzić, podziękować im oraz zaprosić ich na mecz derbowy z Miedzią Legnica. Nie zapominamy także o poszkodowanych, którzy przebywają w szpitalach. Trzymamy za nich kciuki i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia – powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Mateusz Dróżdż.