Piłkarski Mundial U-20 na Stadionie Zagłębia! 19 mar

Piłkarski Mundial U-20 na Stadionie Zagłębia!

Polski Związek Piłki Nożnej wybrał miasta-gospodarzy zaplanowanego na przyszły rok turnieju Mistrzostw Świata U-20. Rozgrywki odbędą się na kilku stadionach w Polsce, w tym m. in. w Lubinie. To wielkie wyróżnienie dla Naszego Klubu i wyraz zaufania władz federacji, a dla kibiców - okazja do oglądania najlepszych piłkarzy młodego pokolenia na świecie. W przeszłości w Mundialu U-20 błyszczały m. in. takie gwiazdy jak Leo Messi, Sergio Aguero czy Paul Pogba.

19 mar 2018 13:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Klub

O tym, że Lubin i Stadion Zagłębia znalazły się wśród miejsc, które gościć będą najlepsze reprezentacje globu poinformował na konferencji prasowej sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Oprócz Stadionu Zagłębia, mecze będą rozgrywane jeszcze m. in. na obiektach w Łodzi, Lublinie, Gdyni, Tychach czy Bydgoszczy. PZPN stara się, by do tej szóstki dołączyło kolejnych 6 miast.

- Przyznanie organizacji tak prestiżowej imprezy Polsce to olbrzymi sukces, a wybór Lubina na gospodarza odbieramy również jako wyróżnienie dla naszego Klubu - mówi Prezes Zarządu Zagłębia Lubin Robert Sadowski.

- Zagłębie od lat utożsamiane jest pracą z młodzieżą, bazą sportową i organizacją meczów na odpowiednio wysokim poziomie, co potwierdzali również delegaci UEFA wizytujący stadion przy okazji meczów el. do Ligi Europy w 2016 roku. Przed nami największe, międzynarodowe wyzwanie organizacyjne, z którym bardzo chętnie się zmierzymy i już dziś zapraszamy na mecze do Lubina. 

Robert Sadowski podkreśla, że to szansa na promocję i rozwój dla klubu.

- Cieszymy się, że już za rok będziemy na Stadionie Zagłębia gościć najlepszych młodych piłkarzy na świecie. To doskonałą promocja miasta i naszego Klubu. Czeka nas sporo pracy, ale jesteśmy na nią przygotowani. Kilka projektów już rozpoczęliśmy, a niedługo zaczynamy kolejne – puentuje prezes Sadowski.