Raport z wypożyczeń: Szysz liderem klasyfikacji strzelców II ligi 4 paź

Raport z wypożyczeń: Szysz liderem klasyfikacji strzelców II ligi

Za nami praktycznie półmetek rundy jesiennej, dlatego czas sprawdzić, jak radzą sobie zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin, którzy przebywają na wypożyczeniach w innych klubach.

4 paź 2018 18:11

Fot. gornik.leczna.pl
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

Patryk Szysz (Górnik Łęczna)

Występy: 12
Bramki: 8
Kartki: 1 żółta

Najnowszy nabytek „Miedziowych” Patryk Szysz jest podstawowym zawodnikiem grającego w II lidze Górnika Łęczna. 20-letni zawodnik na boiskach II ligi rozegrał 12 meczów i wyraźnie przyczynił się do wysokiego 6. miejsca, które zespół z Łęcznej zajmuje obecnie. Wszystko za sprawą aż ośmiu goli, które Szysz zdobył w sezonie 2018/2019. Dorobek ośmiu bramek pozwala Patrykowi Szyszowi samodzielnie liderować w klasyfikacji strzelców II ligi.

Niebawem na naszej stronie będzie można przeczytać wywiad z Patrykiem, w którym opowie o oczekiwaniach związanych z transferem do naszego klubu.

Kacper Chodyna (Bytovia Bytów)

Występy: 2
Bramki: 0
Kartki: brak

„Kapi” do zespołu z Bytowa trafił dość późno, bo 28 sierpnia, potrzebuje więc jeszcze trochę czasu na aklimatyzację. Jak na razie, 19-letni dynamiczny pomocnik zagrał dla 3. drużyny I ligi dwukrotnie – z Wigrami Suwałki w lidze oraz z Elaną Toruń w Pucharze Polski.

Serafin Szota (Odra Opole)

Występy: 7
Bramki: 0
Kartki: 1 żółta

Szlify na boiskach I ligi w barwach Odry Opole zbiera Serafin Szota. 19-letni obrońca, etatowy reprezentant młodzieżowych reprezentacji Polski, w wielu meczach stanowił o sile Odry Opole na zapleczu ekstraklasy. Jak na razie w barwach „Oderki” pochodzący z Namysłowa zawodnik zagrał ośmiokrotnie. Jedyny gol, jaki zdobył, to… niestety trafienie samobójcze w zremisowanym 2:2 meczu z Wigrami Suwałki.

Dominik Jończy (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Występy: 12
Bramki: 0
Karki: 4 żółte

Mamy powody do radości, bo 21-letni obrońca jest podstawowym zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała w obecnych rozgrywkach. Dominik zagrał jak na razie w 12 meczach – 11 w lidze oraz jednym w Pucharze Polski. Bramek jak na razie nie zdobył, ale przecież nie z tego w pierwszej kolejności rozlicza się defensorów. Rosły obrońca zgromadził w obecnym sezonie już cztery żółte kartki, co oznacza, że musi opuścić jeden mecz ligowy.