Ruszyła wymiana krzesełek na KGHM Zagłębie Arena / Klub / KGHM Zagłębie Lubin
Ruszyła wymiana krzesełek na KGHM Zagłębie Arena 20 lis

Ruszyła wymiana krzesełek na KGHM Zagłębie Arena

Wraz z początkiem nowego tygodnia na KGHM Zagłębie Arena ruszyły prace związane z wymianą krzesełek na trybunach. Nasz obiekt zyska nową kolorystkę zgodną z barwami klubowymi.

20 lis 2023 14:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

Wspólnie z renomowaną firmą SEDAsport ze Słowacji, rozpoczęliśmy wymianę krzesełek stadionowych, którą będziemy realizować przez kilka najbliższych tygodni. Obecne siedziska zamontowano w 2009 i 2010 roku podczas budowy nowego stadionu Miedziowych.

Nowe siedziska i oparcia zamontowane zostaną na dotychczasowych stelażach. Dzięki temu proces wymiany krzesełek zostanie przyspieszony, a koszty modernizacji ograniczone. Na trybunach dominować będzie barwa pomarańczowa, która stanowi 50% ogółu siedzisk przeznaczonych dla kibiców. Pozostałą część podzielono pomiędzy barwy białą i zieloną. Na trybunie głównej zostaną zachowane czarne krzesełka tworzące napis KGHM, właściciela i sponsora tytularnego Klubu.

Klub w procesie konsultacji, zdecydował się z na stworzenie mozaiki z klubowych barw, na wzór innych obiektów sportowych. Przykładem może być stadion Arki Gdynia czy Hala Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Renowacja obiektu potrwa do końca obecnego roku, a podczas najbliższego meczu domowego z Legią Warszawa widoczne będą już pierwsze efekty. Ponadto informujemy, iż modernizacja nie wpłynie na organizację spotkań piłkarskich.