Studia podyplomowe UJW i Zagłębia Lubin / Klub / KGHM Zagłębie Lubin
Studia podyplomowe UJW i Zagłębia Lubin 28 cze

Studia podyplomowe UJW i Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin S.A. podpisało umowę z Uczelnią Jana Wyżykowskiego, na mocy której powstanie nowy kierunek studiów - Zarządzanie w Sporcie - poinformował na konferencji prasowej Prezes Zarządu Michał Kielan.

28 cze 2022 15:45

Fot. Tomasz Jóźwiak
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

Uczelnia Jana Wyżykowskiego Wydział Zamiejscowy w Lubinie we współpracy z Zagłębiem Lubin S.A. utworzyła nowy kierunek studiów podyplomowych - Zarządzanie w Sporcie. Celem tej inicjatywy jest podnoszenie poziomu zarządzania w klubach sportowych w regionie Zagłębia Miedziowego, a także na terenie całego województwa dolnośląskiego. Patronat nad projektem objął Dolnośląski Związek Piłki Nożnej.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że wraz z Uczelnią Jana Wyżykowskiego w Lubinie utworzyliśmy kierunek studiów Zarządzanie w Sporcie pod patronatem DZPN. Naszym celem jest wzmocnienie kompetencji osób związanych ze sportem z naszego regionu. Uważamy, że im silniejsze i im sprawniej zarządzane większe i mniejsze kluby,  tym silniejsze całe Zagłębie Lubin. Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie owocowała podniesieniem poziomu sportu zarówno w Zagłębiu Miedziowym, jak i na Dolnym Śląsku - powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Michał Kielan

Mam przyjemność kierować regionalną uczelnią, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracodawców. Niedawno podpisaliśmy umowę ramową z całą grupą KGHM, ale cieszę się, że ściśle będziemy współpracować z Klubem o tak dużych tradycjach w Regionie Miedziowym - powiedział Rektor dr Tadeusz Kierzyk, prof. UJW.

Cieszę się, że taki kierunek studiów udało się otworzyć właśnie w Lubinie, w sercu sportowego Zagłębia Miedziowego. Jest to miejsce, które mocno stoi na sportowej mapie Polski, nie tylko w piłce nożnej, ale także w innych dyscyplinach sportu - mówił Dyrektor Podokręgu Legnica w DZPN, Adam Michalik.

Wszelkie informacje dotyczące zasad funkcjonowania i rekrutacji pojawią się najbliższym czasie.