Zagłębie inwestuje w przyszłość! 11 sie

Zagłębie inwestuje w przyszłość!

Dziś odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezesa Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Michała Kielana, Prezesa KGHM Polska Miedź S.A., Tomasza Zdzikota oraz Sekretarza Stanu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Krzysztofa Kubowa dotycząca inwestycji, które rozpoczęły się na terenie naszego Klubu.

11 sie 2023 12:37

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

Inwestycje dotyczą zarówno obszaru Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia jak również Stadionu Zagłębia. Na terenie byłego Stadionu Górniczego powstanie nowy stadion przystosowany do wymogów gry w II lidze.

- Inwestycje w infrastrukturę Zagłębia to inwestycje w wartości naszego koncernu, a także w przyszłość polskiej piłki nożnej. W miejscu Stadionu Górniczego powstanie nowy zadaszony stadion z podgrzewaną płytą na 1000 miejsc. Będzie to miejsce, na którym swoje mecze będzie rozgrywała druga drużyna KGHM Zagłębia Lubin. Jeszcze we wrześniu Klub wyłoni wykonawcę, który w ciągu 20 miesięcy tę inwestycję wykona. Drugim bardzo ważnym projektem będzie hala sportowa z pełnowymiarowym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią, zapleczem odnowy biologicznej, siłownią i trybunami. Jest to obiekt, który pozwoli rozwijać akademię, organizować w zupełnie innym trybie przygotowania do sezonu – mówił Prezes KGHM Polska Miedź S.A., Tomasz Zdzikot.

Ponadto Stadion Zagłębia także zyska nowy blask. Odnowiona zostanie elewacja, punkty cateringowe, a także dojdzie do długo wyczekiwanej wymiany krzesełek.

- Dla całego Klubu jest to wspaniały dzień. Jest to wielki krok do przodu i bardzo cieszymy się, że inwestycje w rozwój infrastruktury będą przekładać się zarówno na pierwszy zespół jak i na młodych adeptów Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia. Jest to także ukłon w stronę sympatyków Miedziowych, którzy będą mogli w jak najbardziej komfortowych warunkach oglądać mecze na naszym stadionie – mówił Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Michał Kielan.

Cała inwestycja pochłonie około 50 milionów złotych. 10 milionów zostanie przyznanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zagłębie wystartowało także w dwóch konkursach ministerialnych o przyznanie dodatkowych środków na inwestycje.

- Zagłębie Lubin jest wizytówką tego miasta. O szkoleniu tego Klubu mówi się w całej Polsce. Dowodem tego są m.in. medale Mistrzostw Polski zdobywane przez naszych juniorów, a także uznanie Ministerstwa Sportu i Turystyki, które przyznało 10 milionów na rozwój infrastruktury Klubu – powiedział Sekretarza Stanu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Krzysztof Kubów.