Zagłębie Lubin wspiera Falubazowe Mikołajki 4 gru

Zagłębie Lubin wspiera Falubazowe Mikołajki

Już w czwartek 6 grudnia żużlowcy oraz kibice Falubazu wyruszą w podróż po Zielonej Górze i okolicach. Jak co roku, w ramach świątecznej akcji Falubazowe Mikołajki, wręczonych zostanie około 2000 paczek z prezentami.

4 gru 2018 16:04

Fot. Falubaz Zielona Góra
Autor Falubaz Zielona Góra

Udostępnij

Klub

To już 10. edycja największej świątecznej akcji w regionie. Falubazowe Mikołajki swoją inaugurację miały w roku 2008, a akcja zapoczątkowana została przez Stowarzyszenie Kibiców Tylko Falubaz. W kolejnych latach w pomoc włączał się także klub oraz zawodnicy Falubazu. Aktualnie organizacją całej akcji zajmuje się Fundacja Falubaz Pomaga, a zaangażowani w nią są również zawodnicy, kibice, wolontariusze oraz partnerzy Falubazu.
 
Każdą edycję Falubazowych Mikołajek poprzedzają charytatywne licytacje. Nie inaczej jest w tym roku. Od dwóch tygodni kibice licytować mogą gadżety przekazane m.in. przez żużlowców oraz współpracujące z nami kluby sportowe.W tym roku hitem licytacji są trzy żużlowe kevlary. Falubaz na aukcję przekazał kevlar na sezon 2019, Piotr Protasiewicz kevlar z cyklu Speedway Best Pairs, natomiast Andreas Jonsson kevlar Falubazu z sezonu 2013. Na liście licytowanych przedmiotów są także żużlowe gogle I koszulki z podpisami zielonogórskich zawodników. Do akcji włączyło się także Zagłębie Lubin, które na licytację przekazało meczową koszulkę z autografami piłkarzy pierwszej drużyny. Dla fanów piłki nożnej mamy także inna ciekawostkę - koszulkę reprezentacji Polski z autografem Arkadiusza Milika.
 
Licytacje potrwają do 10 grudnia.