Zagłębie Lubin z nową murawą! 22 kwi

Zagłębie Lubin z nową murawą!

Z radością informujemy, iż po zakończeniu obecnego sezonu PKO BP Ekstraklasy Klub rozpocznie wymianę murawy na Stadionie Zagłębia. Będzie to pierwsza z planowanych w najbliższym czasie inwestycji, która zostanie wdrożona dzięki zgromadzonym w ubiegłym roku, rekordowym środkom finansowym.

22 kwi 2021 17:00

Udostępnij

Klub

Pierwszy mecz na Stadionie Zagłębia został rozegrany 14 marca 2009 roku. Od tego momentu minęło więc już 12 lat. W tym czasie dokładaliśmy wszelkich starań, aby murawa obiektu, na którym swoje mecze domowe rozgrywa zespół KGHM Zagłębia Lubin, była jak najlepiej przygotowana do każdego spotkania. Nasze boisko niemal zawsze znajdowało się w krajowej czołówce, a ponadto dwukrotnie zajęło pierwsze miejsce w corocznym rankingu muraw Ekstraklasy, w którym swoje głosy oddawali piłkarze.

- Wydaje mi się, że obecna murawa na Stadionie Zagłębia jest najstarszą spośród wszystkich obecnych w PKO Ekstraklasie, bo jest na naszym obiekcie od lipca 2011 roku. W tym czasie dwukrotnie została wybrana na najlepszą murawę w lidze. Wymieniamy nawierzchnię głównie ze względu na fakt, iż z wiekiem pojawia się na niej coraz więcej chorób i niepożądanych odmian traw. Przez te wszystkie lata murawa bardzo dobrze się spisywała i byliśmy z niej zadowoleni, jednak nadszedł czas na jej wymianę. Murawa leżała ponad 10 lat, dlatego po takim okresie wymieniamy nie tylko darń, ale także 10 centymetrów ziemi, w której murawa się ukorzenia. Grunt również podlega wymianie po to, aby nowa trawa nie chorowała na starym podłożu. Cały proces potrwa około trzech tygodni i planujemy go rozpocząć zaraz po ostatnim meczu w tym sezonie Piotr Dziurman, kierownik Działu Technicznego.

Nadszedł jednak czas na całkowitą wymianę nawierzchni, co będzie pierwszą tego typu inwestycją w trakcie dwunastoletniej działalności lubińskiego Stadionu.

- Nareszcie startujemy z programem inwestycyjnym zaplanowanym na ten rok. Na początek wymiana murawy, a następnie poczynimy inwestycje w sprzęt do fizjoterapii. Za chwilę też pojawią się tory motoryczne, a pod koniec 2021 początek naszej największej inwestycji. Szczegóły podamy w drugiej połowie roku – powiedział Artur Jankowski Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A.

Oprócz wspomnianej wymiany murawy boiska, która będzie początkiem całego procesu inwestycyjnego, Zagłębie Lubin S.A. planuje także kolejne, duże działania w zakresie rozbudowy infrastruktury, o których będziemy informować w najbliższym czasie. Warto wspomnieć również o tym, iż Klub obecnie realizuje także projekt rozwoju fizjoterapii, zarówno jeżeli chodzi o pierwszą drużynę, jak i Akademię. Zakup nowych urządzeń oraz niezbędnego sprzętu zwiększy skuteczność działań fizjoterapeutycznych i znacznie przyczyni się do podniesienia jakości świadczonych usług w tym zakresie.